Vila Sička

Vila Sička

(6. 1. 2017) K4, Lenka Kouřilová, Marek Starý

   
 
 
 
 

Vila Sička

Pozemek s objektem se nachází ve Zbýšově v části, kde je jen několik bytových domů, ostatní plochy slouží zahrádkářům. Čtvrť Sička vznikla při důlním areálu, který již není v provozu. Jeho součástí je ocelová těžní věž a objekt šaten, přírodní dominantou je blízká halda, která je zalesněna a stává se cílem procházek a výletů. Na pozemku byl dvoupodlažní dům s valbovou střechou, který měl funkci správního objektu důlního areálu. Dispozičně byl řešen jako trojtrakt se středovou chodbou v podélném směru.
Dům jsme koncipovali jako vilu se šesti byty. V každém podlaží je vždy dvojice bytů, dispozičně řešených jako 3+kk. Všechny byty mají prostorné lodžie nebo terasy. Uživatelé bytů v přízemí mají vlastní zahrady, které jsou v úrovni obytných prostorů a od společné zahrady je oddělují živé ploty. Hlavní vstup a vstup do zahrady byly nově navrženy v ose domu, takže přímo navazují na dvouramenné schodiště. Původní střechu jsme odstranili a vytvořili plnohodnotné podlaží. Nástavba je do ulice ustupující a materiálovým řešením se od hlavní hmoty odlišuje. Objekt zastřešuje plochá střecha s výraznými přesahy po obvodu. V bočních křídlech domu vznikly prostorné lodžie. Pravidelný řád okenních otvorů v obvodové zdi jsme zachovali, okna jsou dřevěná. V suterénu se nachází sklepy pro každý byt a dvě technické místnosti.

Autorská zpráva

 

Autor: K4 a.s. - Lenka Kouřilová, Marek Starý
Místo: čtvrť Sička č.p. 433, Zbýšov
Investor: Kepák Group a.s.
Zastavěná plocha: 258 m²
Plocha pozemku: 1768 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz