Vila Sička

Vila Sička

(6. 1. 2017) K4, Lenka Kouřilová, Marek Starý

   
 
 
 
 

Vila Sička

Pozemek s objektem se nachází ve Zbýšově v části, kde je jen několik bytových domů, ostatní plochy slouží zahrádkářům. Čtvrť Sička vznikla při důlním areálu, který již není v provozu. Jeho součástí je ocelová těžní věž a objekt šaten, přírodní dominantou je blízká halda, která je zalesněna a stává se cílem procházek a výletů. Na pozemku byl dvoupodlažní dům s valbovou střechou, který měl funkci správního objektu důlního areálu. Dispozičně byl řešen jako trojtrakt se středovou chodbou v podélném směru.
Dům jsme koncipovali jako vilu se šesti byty. V každém podlaží je vždy dvojice bytů, dispozičně řešených jako 3+kk. Všechny byty mají prostorné lodžie nebo terasy. Uživatelé bytů v přízemí mají vlastní zahrady, které jsou v úrovni obytných prostorů a od společné zahrady je oddělují živé ploty. Hlavní vstup a vstup do zahrady byly nově navrženy v ose domu, takže přímo navazují na dvouramenné schodiště. Původní střechu jsme odstranili a vytvořili plnohodnotné podlaží. Nástavba je do ulice ustupující a materiálovým řešením se od hlavní hmoty odlišuje. Objekt zastřešuje plochá střecha s výraznými přesahy po obvodu. V bočních křídlech domu vznikly prostorné lodžie. Pravidelný řád okenních otvorů v obvodové zdi jsme zachovali, okna jsou dřevěná. V suterénu se nachází sklepy pro každý byt a dvě technické místnosti.

Autorská zpráva

 

Autor: K4 a.s. - Lenka Kouřilová, Marek Starý
Místo: čtvrť Sička č.p. 433, Zbýšov
Investor: Kepák Group a.s.
Zastavěná plocha: 258 m²
Plocha pozemku: 1768 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz