Vila u Hradce Králové

Vila u Hradce Králové

(17. 5. 2022) GEBAS atelier architects

   
 
 
 
 

Vila u Hradce Králové

Dřevostavba se nachází v jedné z nejmenších vesnic příležících Hradci Králové. Přípravná fáze projektu trvala 3 měsíce. Následoval půlroční maraton za stavebním povolením a následně se jeden celý rok stavělo.

Hlavním cílem majitelů tohoto domu bylo vyměnit ruch velkoměsta za klid malé vesničky. Architekta si vybrali na základě podrobného průzkumu nabídky na internetu a jejich následného zalíbení v práci, designu a odlišnosti našeho ateliéru GEBAS atelier architects.
 
Mezi požadavky majitelů bylo naprojektovat přízemní dům spojený s přírodou. K tomu jsme využili dvě pohledové strany domu, který tak má dvě terasy, každou na jinou světovou stranu. Západní terasa nabízí propojení domu s bazénem, zahradou, posezením a výhledem do přírody. V chladnějším období ji lze využívat jako tu teplejší variantu pobytu venku. Východní terasa naopak naskýtá výhled na golfové hřiště a v létě se zde majitelé mohou ukrýt před horkým sluncem. 
 
Atypickým prvkem na domě je tvar střechy, resp. její štít, jehož šikmý vzhled lze vidět jen z určitých pohledů na dům. Původně bylo v projektu uvažováno nad použitím živé fasády z rostlin a zároveň zelené střechy, která byla nakonec nahrazena hliníkovým plechem od firmy Prefa kvůli větší praktičnosti, výhodnější ceně a snazší proveditelnosti.

Celý interiér této přízemní dřevostavby je navrhovaný na míru s ohledem na atypické tvary. Obytný prostor je otevřený do krovů, kde je umístěna galerie s pracovnou. Obytný prostor s galerií je spojen schodištěm z masivu, které tvoří zajímavý a výrazný prvek v interiéru, a tím se stává i součástí mobiliáře interiéru. Obytný prostor je od vstupní haly oddělen prosklenou stěnou.

Kuchyň je vyrobená na míru od truhlářů. V celém interiéru se nám podařilo kombinovat přírodní masivní materiály a moderní lesklé povrchy. Dosahujeme tak vysokých kontrastů v celém interiéru, který si ale zachovává příjemnou zabydlenost.

Dominantním prvkem v domě je krbová vložka na míru doplněná betonovou stěrkou. V zimním období je krbem možné vytopit celý obytný prostor.


Autorská zpráva, redakčně upraveno

Autor: Ing. arch. Miroslav Gebas
Rok: 2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz