Vila v Bratislavě

Vila v Bratislavě

(30. 11. 2016) CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS

   
 
 
 
 

Vila v Bratislavě

Pro islandského investora jsme na složitém pozemku v bratislavské čtvrti Kramáre navrhli kompaktní městskou vilu. Na první pohled komplikovaně zastavitelná parcela byla výzvou – její svažitost se pak stala vodítkem pro vnitřní uspořádání domu. Netradiční umístění hlavního obytného podlaží do druhého patra dalo vzniknout velkorysému obývacímu prostoru s jídelnou, kuchyní a pracovnou, odkud jsou výhledy na centrum slovenské metropole. Ložnice jsou naopak navrženy s přímým kontaktem se zahradou v přízemí, skýtající intimitu a ochranu před pohledy sousedů i kolemjdoucích. Každé podlaží je vybaveno pobytovými terasami s intenzivní zelení. Plocha zahrady se tak více než zdvojnásobuje. Díky kompaktnímu tvaru vily a ideální orientaci vůči světovým stranám se podařilo dosáhnout příznivých provozních nákladů.
Půdorys třípodlažního domu je šestiúhelníkový, prioritou bylo i zachování zeleně, která není v této části města obvyklá. Zahrada vytvoří filtr mezi domem i dalšími stavbami. Každá hrana domu vychází z jiných parametrů s ohledem na morfologii terénu. Doporučenými materiály jsou beton a dřevo.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz