Vila v Petrovicích

Vila v Petrovicích

Praha - Petrovice

(27. 5. 2020) Labor13

   
 
 
 
 

Vila v Petrovicích

Dům se nachází v blízkosti vodní nádrže Hostivař na malém pozemku ve vilové čtvrti. Velikost pozemku vynahrazuje prostorná krytá terasa a obývací místnost spojená s kuchyní a jídelnou. Zde tráví čtyřčlenná rodina většinu času. Tento prostor plynule navazuje na trávník a bazén s pobytovou terasou. Centrální část zahrady obklopují keře a vyšší zeleň, působí tak příjemně soukromým a klidným dojmem.
V přízemí domu se mimo hlavní obytnou místnost nachází vstup, šatna, technické zázemí, pokoj pro hosty s koupelnou a ložnice pro rodiče s koupelnou a šatnou. Velkoryse řešené úložné prostory v celém domě doplňuje i prostor pod schodištěm. Horní podlaží je určeno pro dvě dcery, které mají k dispozici pokoje s vlastní koupelnou a šatnou.
Společná obývací místnost je z rozdělena schodištěm na část pro relaxování a část pro fitness. Obývací místnost v druhém patře je propojena se střešní zahradou, která slouží pouze dcerám.
Vilu doplňuje zahradní domek se saunou, na nějž navazuje betonová terasa s bazénem. Nepostradatelná je i zahrada v zadní části domu, do níž se vstupuje z jídelny. Jsou zde vysázeny ovocné keře, stromy a umístěny truhlíky s bylinkami. Prostor může sloužit například i k sušení prádla a dalším provozním činnostem.
Dům je řešen střídmě, vzdušně, velkoryse. Při návrhu jsme kombinovali přírodní materiály jako je travertin, dřevo, beton a bílé lakované plochy. Zahradní domek navazuje na řešení zahrady a je pojat ještě přírodněji – je obložen kamenem, který se projevuje v exteriéru i interiéru. Doplňuje ho drásaný masivní dub a nerezová pracovní plocha v kuchyňce. Na podlaze je položena dlažba betonového vzhledu, která navazuje na velkoformátové betonové desky terasy usazené v trávníku a nerezový bazén. 
Autorská zpráva
Foto: Roman Mlejnek

 

Autor: Ing. arch. Martin Vomastek, MgA. Albert Pražák, Ing. Jiří Bardoděj
Dodavatel: DSK Praha
Plocha pozemku: 1228 m2
Zastavěná plocha: 369 m2
Užitná plocha: 346 m2 + terasa 204 m2

Obestavěný prostor: 1952,5 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz