Viladům Suchdol

Viladům Suchdol

(7. 6. 2022) DESTYL atelier

   
 
 
 
 

Viladům Suchdol

Projekt viladomu s pěti bytovými jednotkami byl realizován na samém okraji Prahy. I přes požadavek investora na maximální vytěžení pozemku respektuje třípodlažní objekt okolní zástavbu. Umístění domu je dáno stavební čarou hlavních hmot okolních domů, před kterou předstupuje, stejně jako v případě ostatních domů v ulici, pouze přístavek se schodištěm.

Navzdory stísněným podmínkám daným velikostí parcely a okolní zástavbou se podařilo každému z bytů zajistit nadstandard v podobě vlastní předzahrádky, lodžie či střešní terasy. Parkovací stání pro obyvatele je zajištěno podzemní garáží. 


Na fasádách se objevují dva materiály. Samotný dům je bíle omítnut. Hmota přístavku, ve kterém se nachází schodiště s výtahem, je obložena dřevem.

Autorská zpráva
Fotografie: Jakub Sedlák / fotonotes

Architekti: DESTYL atelier – Martin Poledníček, Jakub Sedlák, Anna Línková, Petr Levý
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2017–2019
Realizace: 2020–2021

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz