Vily Emílie a Františka

Vily Emílie a Františka

Černošice

(12. 10. 2017) Šafer Hájek architekti 

   
 
 
 
 

Vily Emílie a Františka

Vily Emílie a Františka jsou poslední částí nedávno postaveného Centra Vráž. Třípodlažní rezidenční objekty byly navrženy jako bytové vily s výrazným individuálním charakterem. Důležitým prvkem nových domů je jihozápadní nároží do ulice Mokropeská, které reflektuje podobné jihozápadní nároží již realizovaného objektu Centra Vráž. Nároží má charakter dvoupodlažního kvádru, který spojuje a zvýrazňuje rohovou část druhého a třetího podlaží. Těmito navzájem příbuznými rohovými prvky je definována uliční fronta do ulice Mokropeské.
Idea dvojpodlažního kvádru je podpořena světlým cihlovým obkladem. Naopak jižní a východní průčelí do zahrady byly navrženy jako volné kompozice prosklených ploch a výplňových prvků v bílé omítce mezi nimi. Uskočené části vyšších podlaží vytvářejí terasy a balkony.
Použití přírodního materiálu pro cihelný obklad přispívá k vyšší kvalitě výsledku. Přízemní byty obou objektů mají své vlastní zahrádky, oddělené od společné zahrady živými ploty. Fasáda přízemí je maximálně prosklená.
Bytové domy obsahují 11 a 9 bytových jednotek. Obývací pokoje všech bytů využívají jižní orientaci a panoramatické výhledy do brdských kopců. Objekty jsou propojeny jedním podzemním podlažím s garážemi. Kromě toho jsou tu také umístěny sklípky pro jednotlivé byty. Vlastní příjezd do garáží je zakomponován do návrhu terénní terasy, která obsahuje garáže a tvoří plochu zahrad pro byty v přízemí.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch Oldřich Hájek, prof. Ing. arch Jaroslav Šafer; spoluautoři –  Ing. arch Pavel Lesenský, Ing. arch Jakub Koníř; projektant – Ing. Aleš Marek 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz