Vily Emílie a Františka

Vily Emílie a Františka

Černošice

(12. 10. 2017) Šafer Hájek architekti 

   
 
 
 
 

Vily Emílie a Františka

Vily Emílie a Františka jsou poslední částí nedávno postaveného Centra Vráž. Třípodlažní rezidenční objekty byly navrženy jako bytové vily s výrazným individuálním charakterem. Důležitým prvkem nových domů je jihozápadní nároží do ulice Mokropeská, které reflektuje podobné jihozápadní nároží již realizovaného objektu Centra Vráž. Nároží má charakter dvoupodlažního kvádru, který spojuje a zvýrazňuje rohovou část druhého a třetího podlaží. Těmito navzájem příbuznými rohovými prvky je definována uliční fronta do ulice Mokropeské.
Idea dvojpodlažního kvádru je podpořena světlým cihlovým obkladem. Naopak jižní a východní průčelí do zahrady byly navrženy jako volné kompozice prosklených ploch a výplňových prvků v bílé omítce mezi nimi. Uskočené části vyšších podlaží vytvářejí terasy a balkony.
Použití přírodního materiálu pro cihelný obklad přispívá k vyšší kvalitě výsledku. Přízemní byty obou objektů mají své vlastní zahrádky, oddělené od společné zahrady živými ploty. Fasáda přízemí je maximálně prosklená.
Bytové domy obsahují 11 a 9 bytových jednotek. Obývací pokoje všech bytů využívají jižní orientaci a panoramatické výhledy do brdských kopců. Objekty jsou propojeny jedním podzemním podlažím s garážemi. Kromě toho jsou tu také umístěny sklípky pro jednotlivé byty. Vlastní příjezd do garáží je zakomponován do návrhu terénní terasy, která obsahuje garáže a tvoří plochu zahrad pro byty v přízemí.

Autorská zpráva

Autoři: Ing. arch Oldřich Hájek, prof. Ing. arch Jaroslav Šafer; spoluautoři –  Ing. arch Pavel Lesenský, Ing. arch Jakub Koníř; projektant – Ing. Aleš Marek 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz