Vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer

(2. 10. 2019) Betonová vlna

   
 
 
 
 

Vinařství Lahofer

Nová budova vinařství Lahofer v Dobšicích na okraji Znojma roste nezadržitelným tempem a pomalu, ale jistě získává svou definitivní podobu.

Jedním z hlavních požadavků investora a architektů bylo použít pro pohledové betonové konstrukce co nejsvětlejší odstín materiálu bez přidaného pigmentu. Při stavbě bylo použito 8 různých druhů betonu v celkovém množství 1521 m3, o jejichž dodávky se postarala od ledna 2018 do února 2019 betonárna Znojmo společnosti TBG BETONMIX, člen skupiny Českomoravský beton.

Výjimečné jsou především malby na betonech, které vedou po celé ploše kleneb uvnitř budovy. Práci s prostorem a malbami od českého malíře popisuje Ondřej Chybík: „Nápad spolupráce s Patrikem Háblem nám vnukla samotná stavba vinařství, když jsme odkryli bednění mezi betonovými žebry, kam jsme zamýšleli umístit dřevěný podhled, a ukázala se povrchová kresba betonu, který původně nebyl navržený jako pohledový. Uvědomili jsme si krásu její struktury, do níž se propsaly minerály betonování, a zároveň nápadnou podobnost s díly Patrika Hábla, jež známe. Patrikovi jsme proto zavolali a poprosili ho, zda by mohl aplikovat své malby v celé ploše kleneb. S nadsázkou se dá říct, že se nám Patrik Hábl v betonu zjevil jako obraz z Turínského plátna.“

Celý příběh stavby si můžete přečíst zde.
Více informací na stránkách společnosti www.transportbeton.cz.

podle podkladů  společnosti Českomoravský beton
fotografie: Pavel Barták


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Výroba

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 10. 2019 14:08:29. Re: Vinařství Lahofer. Arch

 
 
 
 

2. 10. 2019 14:08:29. Re: Vinařství Lahofer. Arch

  Uz pri prvnim pohledu na fotku (aniz bych cetl text) jsem si nebyl jistej, jestli to je cerstve odbednenej strop nebo dalsi Patrik Habl :)

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz