Vínobar Dvojka

Vínobar Dvojka

Veletržní 302/40, 170 00 Praha 7

(22. 7. 2019) Jan Plecháč & Henry Wielgus

   
 
 
 
 

Vínobar Dvojka

Dvojka je malý vínobar v Praze na Letné.
Interiér Dvojky jsme navrhovali pro Richarda Preislera, se kterým spolupracujeme na různých komerčních i nekomerčních projektech řadu let. Richard byl vlastně úplně první klient našeho studia a myslím, že letos to je přesně 10 let. Za tu dobu se z nás stali přátelé a víme, že o podobném prostoru snil Richard už delší čas. Do návrhu jsme se tak snažili vtisknout jeho osobu tak, jak ji cítíme my. Vzniklo několik návrhů, ale pořád jsme říkali, že to není dost “Richard”, že ho to úplně nevystihuje. Pak Honza vytáhl fotku ošoupaného Iphonu a to byl vlastně takový předobraz Dvojky. Současný a moderní na jedné straně a na druhé trochu punk a vintage s určitým nádechem umělecké atmosféry, protože Richard, kromě jiného provozuje galerii a sám z výtvarného podhoubí pochází.
Dalším takovým bodem, který jsme si zadali, bylo vytvořit prostor s příjemnou atmosférou, kde se lidé uvolní pokud možno dřív, než vypijí první dvojku. To se vlastně promítá jak ve výběru nábytku, tak i osvětlení a podlahy.
Takže to bylo takové naše interní zadání. Vzali jsme tedy pár starých pracovních stolů a stoliček, pár starých ledniček na chlazení vína a vše včetně stěn jsme natřeli na bílo, aby celý prostor působil jednotně a vše se odehrávalo spíš v rovině světla a stínů. Na podlahu jsme vylili beton, který jsme pocákali bílou barvou, takže to na první pohled vypadá, že jste vstoupili do něčího ateliéru. Případně do prodejny retro chladniček. Na stěně pak visí neonová “dvojka” v barvě červeného vína jako takové znamení, o čem že to ve dvojce je.
Dalo by se tedy říct naprostá jednoduchost, tedy prostor kde se vše znovu pojí v jednoho ducha.
AUTORSKÁ ZPRÁVA

Autor: Jan Plecháč, Henry Wielgus
Realizace: 2019
Klient: Richard Preisler
Fotografie: BoysPlayNice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

23. 7. 2019 12:59:57. Re: Vínobar Dvojka. Jitka

 
 
 
 

23. 7. 2019 12:59:57. Re: Vínobar Dvojka. Jitka

  V životě by mě nenapadlo říkat ponku pracovní stůl.
Pracovní stoly mohou být pro jakoukoliv práci, ale truhláři vždycky měli ponk.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz