Vintage Flat

Vintage Flat

Praha 5 - Barrandov

(12. 6. 2019) Atelier Kunc Architects

   
 
 
 
 

Vintage Flat

Naším prvním společným projektem s tímto klientem bylo bydlení v Modřanech. Jednalo se o rodinný dům, jehož hlavním mottem bylo propojení bydlení se zahradou, de facto byt na zahradě, a tomu jsme podřídili všechno. Velmi se to povedlo, cítili jsme proto chuť pokračovat spolu dále. Tentokrát šlo o to vytvořit pro bydlení ve městě co nejlepší možné místo. Takový byt útočiště, když chcete být chvilku sami nebo máte večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Je to proto trochu jiný příklad bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady – městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na skále. Velkými okny se otevírá přes den slunci, v noci vybízí k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční metropole. Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světě, cítili jsme potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin a kultur, kde jsme byli a které nás baví, zkrátka naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je i naše životní inspirace.

Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z cest – trochu etno, trochu Japonsko i wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu. Do atmosféry pohodového bydlení se tak podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy. Nicméně jde pořád o bydlení v moderním městském bytě, což v našem podání znamená nadčasový design a příběh plný emocí. Výsledkem je interiér s tónovanými stěrkami na stěnách, běleným dřevem na podlaze, oblíbenými design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s teakovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu. To vše jemně a postupně doplňované menšími kousky svícnů, váz nebo dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech realizacích jsme i zde použili linku autorského designu, na které se podílí celý tým. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako originály pouze pro tento prostor. Hlavním artovým prvkem je „vintage“ kuchyňský box, vytvořený z několika materiálů (travertin, mramor), lakovaných povrchů či světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.

Autorská zpráva
Foto: Peter Fabo


Autoři: Michal Kunc, Jana Šandallová
Obytná plocha: 110 m2 + terasa 10 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz