Vintage Flat

Vintage Flat

Praha 5 - Barrandov

(12. 6. 2019) Atelier Kunc Architects

   
 
 
 
 

Vintage Flat

Naším prvním společným projektem s tímto klientem bylo bydlení v Modřanech. Jednalo se o rodinný dům, jehož hlavním mottem bylo propojení bydlení se zahradou, de facto byt na zahradě, a tomu jsme podřídili všechno. Velmi se to povedlo, cítili jsme proto chuť pokračovat spolu dále. Tentokrát šlo o to vytvořit pro bydlení ve městě co nejlepší možné místo. Takový byt útočiště, když chcete být chvilku sami nebo máte večerní program v centru a chcete ve městě zůstat přes noc. Je to proto trochu jiný příklad bydlení, v bytovém domě Barrandovské zahrady – městské bydlení s krásným výhledem na řeku, s velkou designovou zahradou ve svahu na skále. Velkými okny se otevírá přes den slunci, v noci vybízí k posezení na terase s výhledem na řeku světel a panorama noční metropole. Byt je příjemně velký, se třemi ložnicemi, dvěma koupelnami a obývacím pokojem s terasou. Protože všichni rádi a hodně cestujeme, touláme se po světě, cítili jsme potřebu zachytit útržky vzpomínek z cest, záblesky atmosfér, krajin a kultur, kde jsme byli a které nás baví, zkrátka naladit bydlení ještě více cestovatelsky. Ostatně to je i naše životní inspirace.

Byt v Barrandovských zahradách je proto taková mozaika z cest – trochu etno, trochu Japonsko i wabi sabi, a také trochu laid back z Nového Zélandu. Do atmosféry pohodového bydlení se tak podařilo propojit vzdálené a zdánlivě nesourodé světy. Nicméně jde pořád o bydlení v moderním městském bytě, což v našem podání znamená nadčasový design a příběh plný emocí. Výsledkem je interiér s tónovanými stěrkami na stěnách, běleným dřevem na podlaze, oblíbenými design kousky nábytku od Vitra, příjemně ladící s teakovým stolem a závěsnými lampami ze štípaného bambusu. To vše jemně a postupně doplňované menšími kousky svícnů, váz nebo dřevěných misek, posbíraných z cest po celém světě. Jako ve všech realizacích jsme i zde použili linku autorského designu, na které se podílí celý tým. Hodně věcí se navrhovalo a realizovalo jako originály pouze pro tento prostor. Hlavním artovým prvkem je „vintage“ kuchyňský box, vytvořený z několika materiálů (travertin, mramor), lakovaných povrchů či světelných linek. Milujeme umění a originální kousky, v tom společně souzníme.

Autorská zpráva
Foto: Peter Fabo


Autoři: Michal Kunc, Jana Šandallová
Obytná plocha: 110 m2 + terasa 10 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz