Vize Vyšehradu 2025

Vize Vyšehradu 2025

(23. 1. 2020) Vize bude představena v CAMP v úterý 28. ledna, doprovodná vycházka proběhne v sobotu 25. ledna

   
 
 
 
 

Vize Vyšehradu 2025

• VÝSTAVA
KDY:  24. 1.  – 2. 2. 2020
KDE: Galerie Vyšehrad, V Pevnosti 5b, Praha 2

Výstava pětice soutěžních návrhů Koncepční studie parků NKP Vyšehrad, které prezentují různé přístupy k rozvoji celého území. Poprvé si zde návštěvníci mohou prohlédnout a okomentovat vítězný návrh ateliéru Rehwaldt Landscape Architects. 


• Doprovodná vycházka k výstavě Vize Vyšehradu 2025
Sraz u Galerie Vyšehrad.
• v
 sobotu 25. 1. 2020, 14:00 hod.
• v sobotu 1. 2. 2020, 14:00 hod.
V rámci komentované procházky po Vyšehradě se průvodci zaměří na možnosti jeho rehabilitace z dlouhodobého rozvoje. Účastníci vycházky navštíví konkrétní „problémová“ místa a jejich skrytý potenciál. Bude se hovořit o mobiliáři, informačním systému a přístupu k údržbě vyšehradských parků z hlediska nutnosti jejich adaptace na změny klimatu. Průvodci budou autoři vítězného návrhu Koncepční studie parků NKP Vyšehrad, architekti z ateliéru Rehwaldt Landscape Architects a nový ředitel NKP Vyšehrad Petr Kučera.          


• PŘEDNÁŠKA

KDY: v úterý 28. ledna 2020, od 19 hod.
KDE: CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2

Jak spravovat a rehabilitovat kulturní památky a historické parky s respektem k jejich minulosti, ale též s ambicí odkázat něco soudobého budoucnosti?
Jak adaptovat stávající parkovou zeleň na probíhající změny klimatu?
Jak omezit světelné znečištění a vizuální smog?

Vyšehrad patří mezi nejvýznamnější české památky a zároveň k nejviditelnějším pražským urbanistickým a krajinářským celkům. V této souvislosti se předpokládá, že jeho údržba a rozvoj v následujících letech bude probíhat na základě dlouhodobé ucelené vize a strategie. Tu představí nový ředitel NKP Vyšehrad, architekt Petr Kučera.
Následovat bude prezentace vítězného návrhu koncepční studie parků od ateliéru Rehwaldt Landscape Architects. Ten bude během roku dále dopracován, mimo jiné na základě připomínek veřejnosti. V rámci akce tak bude prostor pro diskusi nad mnoha tématy, které se v této souvislosti nabízejí.

www.praha-vysehrad.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz