VON M: Martin Luthers Sterbehaus

VON M: Martin Luthers Sterbehaus

 
 
 
 

VON M: Martin Luthers Sterbehaus

Rekonstrukce domu, který je na seznamu památek UNESCO, v němž zemřel Martin Luther, a dostavba komplexu na Lutherovo muzeum

Místo: Andreaskirchplatz 7, 06295 Eisleben, Německo
Architekti: VON M, Myriam Kunz, Dennis Mueller, Matthias Siegert
Spolupráce: Silke Hänssler, Christoph Patzelt, Grit Ruschinzik, Silke Schreier, Sabrina Fliegerbauer, Kristin Weinrich, Antonia Blaer, Charlotte Eller
Realizace: 2013
Foto: Zooey Braun, Dennis Mueller
Základem pro obnovu budovy byly historicky doložené rekonstrukce Friedricha Augusta Rittera v roce 1868 a Friedrich Wanderera v roce 1894.Přemístění hlavního vchodu a všech ostatních důležitých funkčních místností do nové budovy umožnilo do značné míry zachovat, resp. konzervovat stávající základní konstrukce budovy.Jasnou kubaturou a strukturou se nová budova, přilehlá/připojená ke stávající, projevuje sebevědomou a současnou řečí, přesto se staré budově i jejímu okolí podřizuje prostřednictvím materiality přední fasády i diferenciace rozměrů a výšek jednotlivých částí budovy.


Díky vzájemné integraci staré a nové stavby vznikl významný a působivý prohlídkový okruh muzejními prostory – prohlídka konfrontuje návštěvníka s různými aspekty a tématy stálé expozice "Lutherova poslední cesta".

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.