Vsetín opraví sportovní halu Na Lapači

Vsetín opraví sportovní halu Na Lapači

(27. 3. 2015) (ČTK) - Vsetínská radnice letos opraví víceúčelovou sportovní halu Na Lapači, kterou sportovci využívají zejména pro míčové sporty. Hala získá nová okna, zateplení pláště budovy, opravena bude střecha. Město si od investice slibuje úsporu energií i lepší podmínky pro sportovce. Práce začnou v dubnu a skončí na podzim, sdělila ČTK zástupkyně radnice Adéla Kousalová.

 
 
 
 

Vsetín opraví sportovní halu Na Lapači

(ČTK) - Vsetínská radnice letos opraví víceúčelovou sportovní halu Na Lapači, kterou sportovci využívají zejména pro míčové sporty. Hala získá nová okna, zateplení pláště budovy, opravena bude střecha. Město si od investice slibuje úsporu energií i lepší podmínky pro sportovce. Práce začnou v dubnu a skončí na podzim, sdělila ČTK zástupkyně radnice Adéla Kousalová.

Zimní stadion Lapač (zdroj: http://www.mestovsetin.cz)
Hala Na Lapači je jediná ve Vsetíně, která co do velikosti splňuje kritéria pro některé míčové sporty. Její stav však už delší dobu není dobrý. Naplánované opravy si vyžádají přes devět milionů korun. Radnice dostala státní dotaci téměř pět milionů korun. „Výše dotace představuje maximálně 60 procent nákladů, ale je závislá také na úsporách energií dosažených v následujících pěti letech od uskutečnění projektu. Tyto byly vyčísleny na 1,4 milionu korun,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

Město už dříve v hale investovalo do obnovy šaten, sociálního zařízení a rozvodů tepla. V příštím roce chce v rekonstrukci haly pokračovat. „Snažíme se získat finanční prostředky na výměnu palubovky, která není zcela v kondici, a také na rekonstrukci vzduchotechniky a osvětlení,“ uvedl Pifka

Doplněno Stavbaweb:
V loňském roce se během letních měsíců, kdy je hala nejméně využívána, uskutečnila první etapa oprav. Zahrnovala rekonstrukci šaten, sprch, chodby, sociálního zázemí a rozvodů tepla. Ve stejné době byl připraven i projekt zahrnující zateplení obvodového pláště budovy, opravu a zateplení střechy, zateplení stropu nad přístavbou šaten a výměnu vstupních dveří a všech oken za dřevěná nebo plastová. Dále bylo navrženo zesílení nosné konstrukce, tedy vazníků a sloupů. Zároveň proběhla veřejná soutěž na dodavatele stavby, v níž zvítězila vsetínská firma H&B Delta. Další etapa prací by mohla následovat již příští rok. Město se snaží získat finanční prostředky na výměnu stávající palubové podlahy, a na rekonstrukci vzduchotechniky a osvětlení.
Zdroj: Vsetín


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz