VŠVU Bratislava

VŠVU Bratislava

(20. 5. 2019) MS architekti

   
 
 
 
 

VŠVU Bratislava

Návrh nového kampusu pro bratislavskou VŠVU vychází z elementární pravoúhlé geometrie. Otevřená forma suverénní hmoty vytváří vitální veřejný prostor, kterým pulsují veškeré aktivity uměleckého kampusu. Princip masterplanu naplňuje individuální požadavky jednotlivých budov; maximální přísun denního světla do ateliérů, dílen, učeben a dostatečný prostor pro manipulaci rozměrných výtvarných děl, ale i dopravní a pěší obslužnosti celého campusu.

Nová východní část tvoří těžiště celého areálu – akademické náměstí vymezené novými budovami rektorátu, velké auly, knihovny a katedry dějin umění. Ze severozápadního cípu náměstí vede nově koncipovaná hlavní pěší třída, která zpřístupní zbytek areálu; novostavbu propojené menzy a studentských kolejí, vstupy do budovy stávajících ateliérů, nový technologický pavilon, exteriérový sochařský atelier i katedru malířství a architektury v severozápadní části. Celý prstenec kampusu artikuluje vitální veřejný prostor i zelené plochy pro volnočasovou aktivitu. Nový univerzitní areál vytváří rámec pro uměleckou tvorbu i mimoškolní aktivity. Definovali jsem nejen kvalitní zázemí pro studenty a akademiky, ale i společenské a kulturní centrum, kde se život univerzity prolíná s veřejným životem Bratislavy.

Architektonickou soutěž o návrh nového kampusu jsme nevyhráli, ale i tak jsme přesvědčeni, že nový a vitální veřejný prostor moderního komplexu by docenili nejen studenti, ale i veřejnost. Soutěž byla vyhlášena 25.10.2018 bratislavskou VŠVU a zaměřena na návrh internátu a jídelny, technologického pavilonu a parkovací zóny. Cílem soutěže bylo vytvořit ucelený umělecko-vzdělávací komplex, kde se budou uskutečňovat všechny činnosti VŠVU.
Více informací o soutěži naleznete zde: http://artcampus.sk/o-sutazi
Autorská zpráva
 

AUTOR: MS architekti s. r. o., Ing. arch. Kateřina Holotová, akad. arch. Pavel Hřebecký, Bc. Jan Novotný, doc. Ing.  arch. Michal Šourek
Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz