VTP TECHNOPARK Kralupy

VTP TECHNOPARK Kralupy

(29. 7. 2013) V budově bývalého mlýna na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou mají vzniknout laboratoře, kanceláře â?¨a školicí prostory i variabilní multifunkčním přednáškový sál. Dále bude obsahovat recepci, veškeré sociální zařízení a skladovací prostory. U budovy vznikne parkoviště (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

VTP TECHNOPARK Kralupy

V budově bývalého mlýna na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou mají vzniknout laboratoře, kanceláře â?¨a školicí prostory i variabilní multifunkčním přednáškový sál. Dále bude obsahovat recepci, veškeré sociální zařízení a skladovací prostory. U budovy vznikne parkoviště (doplněno Stavbaweb).

Kralupský původně parní mlýn byl postaven v roce 1867. (zdroj foto: Kralupy)
(ČTK) - V centru Kralup nad Vltavou začala v půlce července výstavba vědecko-technického parku (VTP) zaměřeného na stavební chemii. Rekonstrukce budovy bývalého mlýna na VTP je součástí revitalizace centra města, kterou zahájila v letošním roce přestavba budovy nového městského úřadu v těsném sousedství. ČTK o tom za Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) informovala Petra Karnetová.

Výdaje na stavbu se pohybují do 170 milionů korun, dalších 80 milionů bude stát vybavení. Dotace z operačního programu ministerstva průmyslu a obchodu pokryje 75 procent celkové částky, zbytek uhradí VŠCHT Praha. Termín dokončení je červen příštího roku.

"Pokud bude tento termín dodržen a bez prodlev proběhne i instalace vnitřního vybavení a přístrojů, bude moci vědecko-technický park zahájit činnost v druhé polovině roku 2014," uvedla Karnetová.

Na projektu spolupracují VŠCHT Praha, Fakulta stavební Českého vysokého učení technického (ČVUT) a město Kralupy nad Vltavou. Jeho hlavním cílem je propojení vědy s průmyslem. Akademičtí pracovníci a studenti se v parku budou zabývat stavební chemií, například zateplováním, antibakteriálními a protiplísňovými látkami a vším, co souvisí se stavbou budov nebo také dopravních staveb.

V budově vědecko-technického parku vznikne kromě laboratoří a technologických prostor také multimediálně vybavená aula a prostory pro vzdělávací aktivity a expozice. V objektu by mohlo najít práci na recepci, v oblasti IT, managementu a služeb okolo šesti desítek lidí.

Související články

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz