VTP TECHNOPARK Kralupy

VTP TECHNOPARK Kralupy

(29. 7. 2013) V budově bývalého mlýna na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou mají vzniknout laboratoře, kanceláře â?¨a školicí prostory i variabilní multifunkčním přednáškový sál. Dále bude obsahovat recepci, veškeré sociální zařízení a skladovací prostory. U budovy vznikne parkoviště (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

VTP TECHNOPARK Kralupy

V budově bývalého mlýna na Komenského náměstí v Kralupech nad Vltavou mají vzniknout laboratoře, kanceláře â?¨a školicí prostory i variabilní multifunkčním přednáškový sál. Dále bude obsahovat recepci, veškeré sociální zařízení a skladovací prostory. U budovy vznikne parkoviště (doplněno Stavbaweb).

Kralupský původně parní mlýn byl postaven v roce 1867. (zdroj foto: Kralupy)
(ČTK) - V centru Kralup nad Vltavou začala v půlce července výstavba vědecko-technického parku (VTP) zaměřeného na stavební chemii. Rekonstrukce budovy bývalého mlýna na VTP je součástí revitalizace centra města, kterou zahájila v letošním roce přestavba budovy nového městského úřadu v těsném sousedství. ČTK o tom za Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze (VŠCHT) informovala Petra Karnetová.

Výdaje na stavbu se pohybují do 170 milionů korun, dalších 80 milionů bude stát vybavení. Dotace z operačního programu ministerstva průmyslu a obchodu pokryje 75 procent celkové částky, zbytek uhradí VŠCHT Praha. Termín dokončení je červen příštího roku.

"Pokud bude tento termín dodržen a bez prodlev proběhne i instalace vnitřního vybavení a přístrojů, bude moci vědecko-technický park zahájit činnost v druhé polovině roku 2014," uvedla Karnetová.

Na projektu spolupracují VŠCHT Praha, Fakulta stavební Českého vysokého učení technického (ČVUT) a město Kralupy nad Vltavou. Jeho hlavním cílem je propojení vědy s průmyslem. Akademičtí pracovníci a studenti se v parku budou zabývat stavební chemií, například zateplováním, antibakteriálními a protiplísňovými látkami a vším, co souvisí se stavbou budov nebo také dopravních staveb.

V budově vědecko-technického parku vznikne kromě laboratoří a technologických prostor také multimediálně vybavená aula a prostory pro vzdělávací aktivity a expozice. V objektu by mohlo najít práci na recepci, v oblasti IT, managementu a služeb okolo šesti desítek lidí.

Související články

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz