Výroční cena ARTN 2013

Výroční cena ARTN 2013

(13. 11. 2013) Držitelem letošní Výroční ceny ARTN se stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v Milovicích.

 
 
 
 

Výroční cena ARTN 2013

Držitelem letošní Výroční ceny ARTN se stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v Milovicích.


Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí letos již po dvanácté udělila svou Výroční cenu „Award for Excellence“. Na slavnostním galavečeru v sále České národní banky u příležitosti vyhlášení výsledků jubilejního 15. ročníku soutěže Best of Realty se držitelem této ceny stal Jiří Antoš za projekt rodinného Parku Mirakulum v bývalém vojenském areálu ve středočeských Milovicích. Výroční cenu ARTN uděluje od roku 2002 za zvláštní přínos a mimořádné zásluhy o rozvoj trhu nemovitostí v České republice.

Nominovat Jiřího Antoše se členové Asociace rozhodli pro jeho odvahu, originalitu a neotřelý podnikatelský záměr vybudovat naučně zábavný rodinný park na 10 hektarech zdevastovaného prostoru v bývalém nechvalně známém vojenském areálu a za kreativní prostor, kde mohou v dnešní uspěchané době společně trávit čas celé rodiny. „Vybudování Mirakula vnímáme mimo jiné také jako významný mezník v životě a pověsti města Milovice a inspirující příklad, který pomohl změnit způsob uvažování o budoucnosti tohoto místa,“ vysvětluje Zdeňka Klapalová, prezidentka Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, která cenu v podobě skleněné trofeje během slavnostního ceremoniálu osobně předala.
„Vedle přízně návštěvníků je prestižní cena ARTN dalším uznáním potvrzujícím, že naše práce má smysl. Velmi si jí vážíme a děkujeme všem expertům a profesionálům, kteří pro Park Mirakulum hlasovali. A můžeme rovnou slíbit, že v nové sezoně budeme opět o něco dále: už nyní pracujeme na kreativním vodním světě, rozšíření lesní naučné stezky a spolu se sousedním Tankodromem Milovice i na úchvatné úzkokolejné železnici,“ říká Jiří Antoš, letošní držitel ceny ARTN „Award for Excellence“.
Společně s Jiřím Antošem vystoupil na pódium Lukáš Pilc, starosta města Milovice. „Mirakulum je pro nás symbolickým začátkem nové kapitoly Milovic. Paradoxně, další rozvoj jsme museli zahájit stavební uzávěrou, nastavením nových pravidel pro developery a investory a novým územním plánem. Ten je opřen o hodnoty zrcadlící se v Mirakulu: rodinu, přírodu a volný čas.“ Podle Lukáše Pilce stojí Mirakulum za nastartováním cestovního ruchu nejen v Milovicích, ale celého Polabí. A zároveň podporuje řadu místních firem a živnostníků. „Za celé město mohu vyjádřit vděk a uznání, že si pan Antoš vybral právě Milovice. Jeho park pro nás znamená přesně to, co znamená jeho název – zázrak,“ doplňuje starosta Pilc.
Od roku 2002 udělila Asociace cenu „Award for Excellence“ již osmi osobnostem a třem organizacím. Loňským držitelem se stal ing. Jan Světlík ze společnosti Vítkovice Machinery Group za rozvoj ostravských Dolních Vítkovic. O dva roky dříve obdrželo cenu Centrum Paraple, které za podpory společnosti Trigema Building vybudovala speciální přístavbu centra, v níž vedle speciálně upravených pokojů s 11 lůžky vznikla dílna na úpravu a opravy pomůcek, posilovna, samostatná počítačová učebna, konzultační místnost a prostor pro další služby klientům Centra Paraple. Mezi oceněnými osobnostmi je například architekt Zdeněk Lukeš (2011), nebo Karel Večeře z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního (2007).

O projektu Mirakulum
Unikátní projekt areálu Mirakula plného nápaditých atrakcí vznikal v Milovicích dva roky. Po náročných sanačních pracích postupně vyrostly herní atrakce pro děti všech věkových kategorií. Velkolepý a architekturou výjimečný hrad s podzemními chodbami, kontaktní zoo, venkovní kamenný amfiteátr, nafukovací trampolíny, obří houpačky, lanové centrum a mnoho dalších nápaditých a inovativních prvků bylo zasazeno do malebné přírodní scenérie, kterou oceňují malí i dospělí návštěvníci.
Mezi stavebním materiálem převládá akátové dřevo, kromě něho jsou v areálu využity i další přírodní materiály - kameny, lana a další. Za výtvarnou podobou parku stojí mladá, nadějná sochařka a výtvarnice Lucie Kozelská, která se pro své návrhy nechala inspirovat přírodou, klasickými literárními díly nebo rukopisem architekta Gaudího.
Za realizací parku Mirakulum stojí turnovská firma Jiřího Antoše - TR Antoš s.r.o. Jedná se o truhlářskou firmu, vyrábějící od roku 1990 nábytek a několik posledních let vyrábějící dětská hřiště z akátového dřeva. Do letošního podzimu má společnost na svém kontě přes 1500 realizací, řada z nich se značnými přesahy do urbanismu, městského designu, sportu či vzdělávání.
Další informace o parku k dispozici na www.mirakulum.cz.
Další fotografie naleznete ZDE.
tisková zpráva

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz