Vysokokapacitní žlaby MEA netradičně u fekální koleje

Vysokokapacitní žlaby MEA netradičně u fekální koleje

(5. 9. 2023) Národní vlakový dopravce na Slovensku buduje nová střediska pro technickou ahygienickou údržbu vlaků.

   
 
 
 
 

Vysokokapacitní žlaby MEA netradičně u fekální koleje

Výstavbu jednoho z nich, kterou zajišťují Železničné stavby a.s. Košice, probíhá v Humenném. Součástí nové infrastrukturní lokality je i zastřešené zázemí pro hygienickou údržbu vlaků, včetně tzv. fekální koleje s osazenými žlaby pro čištění WC vozů s uzavřeným toaletním systémem.


Fekální kolej má instalovanou sběrnou betonovou vanu o délce 136 m s boční vyvýšenou manipulační dráhou, distribucí potřebných médií a automatizovanými odsávacími jednotkami pro vyprazdňování kontejnerů vakuových toalet.

Vysokokapacitní zátěžové žlaby MEA ENS4000 pro zachycení úkapů z vany byly dodány s roštem pro třídu zatížení E600. V případě hygienické stanice se předpokládá pojezd pouze elektrických obslužných vozíků, takže není třeba odvodňovací žlaby dimenzovat pro těžkou nákladní dopravu. Žlaby jsou vyrobeny z polymerického betonu. Tento druh materiálu je zcela nenasákavý a mrazuvzdorný, odolný vůči chemickým, ropným látkám i močovině.

Bude tedy bezpečně a dlouhodobě fungovat i v tomto agresivním prostředí. Na stavbě bylo potřeba také udělat individuální úpravu a vyřezat do 136 m dlouhého žlabu 57 ks bočních vtoků DN100, aby mohla být optimalizována technologie prodanou činnost. Netradiční využití odvodňovacích žlabů MEA s individuální úpravou přispěje ke snadnější a komfortnější práci zaměstnanců údržbového centra. 

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

10. 9. 2023 12:05:19. Quick loan . loan Offer

 
 
 
 

10. 9. 2023 12:05:19. Quick loan . loan Offer

  Quick loan You are sincere and honest(2%) contact us For immediate response We are at your disposal TO started :location +918131026914 or email pacificlanding350@gmail.com Pacific landing Services Mr. Gupta Dwyer. You can also send your email to send you the loan application.


Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz