Výstava AIR HOUSE — POZOR STAVBA! v Národní technické knihovně

Výstava AIR HOUSE — POZOR STAVBA! v Národní technické knihovně

(3. 6. 2013) Projekt Solar Decathlon studentského týmu ČVUT se dostává do cílové rovinky a u příležitosti zahájení výroby soutěžního domu se v Národní technické knihovně (Technická 6, Praha 6-Dejvice) uskuteční výstava AIR House – pozor STAVBA! Vernisáž se bude konat ve středu 5. června 2013 od 18 hodin, výstava potrvá do 11. července 2013.

 
 
 
 

Výstava AIR HOUSE — POZOR STAVBA! v Národní technické knihovně

Projekt Solar Decathlon studentského týmu ČVUT se dostává do cílové rovinky a u příležitosti zahájení výroby soutěžního domu se v Národní technické knihovně (Technická 6, Praha 6-Dejvice) uskuteční výstava AIR House – pozor STAVBA! Vernisáž se bude konat ve středu 5. června 2013 od 18 hodin, výstava potrvá do 11. července 2013.


Solar Decathlon je mezinárodní studentská soutěž ve stavbě ekologických solárních domů, ve které má 20 vybraných univerzitních týmů z celého světa za úkol navrhnout, postavit a provozovat energeticky soběstačný solární dům. Finále proběhne v říjnu 2013 v Kalifornii. Cílem soutěže je podpora rozvoje udržitelné architektury a přiblížení tohoto konceptu široké veřejnosti. Soutěžní stavby, které studenti navrhují, sami zajišťují jejich financování a staví, demonstrují, že inteligentní řešení je schopné zajistit příjemné vnitřní prostředí a zároveň generovat dostatek energie pro potřeby domácnosti.

Tým ČVUT je prvním zástupcem České republiky v jedenáctileté historii soutěže. Projekt probíhá pod záštitou děkana Fakulty architektury ČVUT, děkanky Fakulty stavební ČVUT, České komory architektů, Ministerstva životního prostředí ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Výstava prezentuje AIR House, soutěžní stavbu, na které již téměř dva roky pracují studenti týmu ČVUT vedeného studenty Fakulty architektury ve spolupráci s Fakultou stavební, Fakultou strojní, Fakultou elektrotechnickou a Fakultou dopravní. V současnosti se projekt dostává do své konečné fáze a studenti začínají soutěžní dům vlastními silami stavět.

AIR House bude v Národní technické knihovně představen prostřednictvím jednotlivých architektonických prvků, materiálů a technologií. Většinu z nich po skončení stavby zakryje fasáda nebo podhled, přesto by bez nich AIR House nefungoval. Každá stavba se skládá, stejně jako lidské tělo, ze vzájemně propojených systémů, které dohromady vytvářejí originální celek. Výstavní exponáty budou rozděleny čtyř celků analogických se systémy lidského těla. Budou zde k vidění a prvky kosterního systému (nosná konstrukce), kůže (fasáda), tkáně (interiér) a cévní a nervový systém (vzduchotechnika a instalace TZB). Návštěvník si bude moci představit dům jako komplexní dílo a seznámit se s detaily jednotlivých částí. Výstava je poděkováním partnerům, kteří studentský projekt podporují a bez kterých by se AIR House nemohl stát skutečností.

Vernisáž uvede přednáška konzultanta týmu ČVUT Ing. Jana Žemličky o týmové práci a kolektivní zodpovědnosti.
Přednáška se bude konat 5. června 2013 od 17 hodin v Ballingově sále v přízemí Národní technické knihovny.
Výstava potrvá do 11. července 2013.
Kateřina Rottová
 
Další informace o projektu najdete zde:

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz