Výstava Lukáše Procházky

Výstava Lukáše Procházky

(29. 3. 2023) Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 30. března od 18 hodin

   
 
 
 
 

Výstava Lukáše Procházky

V open-air galerii ProLuka v Bezručových sadech (nad zastávku Krymská) v Praze–Vršovicích představí svou tvorbu Lukáš Procházka. Rodák z Dunajské Stredy v současné době studuje na AVU v ateliéru Intermédia II. a zároveň na FAMU v ateliéru Nová estetika. Hlavním tématem jeho tvorby je pozorování a zasahování do veřejného prostoru, kde si všímá především efemérních fenoménů. 


Vernisáž výstavy LUKÁŠ PROCHÁZKA: . . . _ _ _ . . . se koná ve čtvrtek 30. března od 18 hodin. 

Nápis složený z nasbíraných kusů dřeva, které se vyplavily z řeky. Toto dřevo tiše vypráví příběh své cesty z jednoho místa na druhé. Nápis vypadá, jako by ho složil trosečník, který se snaží zachránit z opuštěného ostrova a jeho záměrem je upoutat pozornost pilotů letadel. V tomto případě je však nápis zasazen do akcelerované metropolitní situace, odkazuje na kultivovanost prostředí a piloty nahradili lidé v okolních bytech. Práce odráží paradoxní povahu velkoměst, kde je vysoká koncentrace lidí, ale člověk se přesto může snadno ocitnout v osamocené situaci nebo v jakémsi liminálním prostoru. 

Za výstavou Lukáše Procházky stojí stejný tým jako za Festivalem 4 + 4 dny v pohybu. Výtvarná část letošního 28. ročníku nazvaná Místa činu – se uskuteční od 11. do 21. května v Erpet Smíchov a okolí. Originální prostor bývalého sportovního centra z 80. let zaplní výstava Všechno je všech, která představí umělce a umělecké projekty z celé České republiky. Budou mezi nimi například Karolína Netolická, Lucie Sceranková či Julius Reichel, celkově se zúčastní kolem 60 umělců.

Více informací najdete zde: ctyridny.cz/projekt/lukas-prochazka-proluka/
 
podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 4. 2023 16:07:23. Re: Výstava Lukáše Procházky. Jitka

 
 
 
 

2. 4. 2023 16:07:23. Re: Výstava Lukáše Procházky. Jitka

  Je hezké, že se takhle využívá prostor, kudy chodí děti do školky a do školy.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a