Výstava: Světlo pro budoucnost

Výstava: Světlo pro budoucnost

(28. 1. 2013) Galerie Jaroslava Fragnera
Slavnostní vernisáž se koná ve středu 30. ledna v 18 hodin, výstava bude přístupná do 3. března.

 
 
 
 

Výstava: Světlo pro budoucnost

Galerie Jaroslava Fragnera
Slavnostní vernisáž se koná ve středu 30. ledna v 18 hodin, výstava bude přístupná do 3. března.

Práce mladých českých a slovenských talentů, kteří se zúčastnili mezinárodní soutěže pro budoucí architekty International VELUX Award, se představí v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze (GJF). Na výstavě budou k vidění projekty studentů VUT, ČVUT, ARCHIP a STU i vítězné projekty.


1. místo

Na konci ledna 2013 GJF představí projekty z České republiky a Slovenské republiky, které bojovaly v 5. ročníku soutěže IVA. Češi a Slováci přihlásili celkem 22 projektů, a ačkoli ani jeden z nich se neprobojoval mezi nejlepší trojici, za vidění určitě stojí. Největší zastoupení měli studenti z brněnského Vysokého učení technického, kteří poslali 11 soutěžních návrhů. Na dalších projektech pracovali studenti pražské ČVUT a ARCHIP (Architectural Institut in Prague). Sedm projektů zaslali posluchači slovenských univerzit, především ti z bratislavské STU. Návštěvníci se ale mohou těšit i na vítězné práce. Studenti a ostatní příchozí tak budou mít možnost porovnat návrhy na téma Světlo pro budoucnost.

Výsledky posledního ročníku soutěže byly vyhlášeny v říjnu minulého roku v portugalském Portu. Z celkových 983 přihlášených projektů z 59 zemí světa zvítězila dvojice čínských studentů z prestižní curyšské univerzity ETH se svým projektem Rezonance, paměť. Druhá cena putovala do Koreje a o třetí místo se rozdělili Poláci s Číňany.
Cílem soutěže je šířit diskuzi o denním světlu v architektuře a budovat vztahy s architekty budoucnosti. „Jako porota jsme měli možnost sledovat obrovské mezinárodní fórum, které klade otázky a zkoumá velmi důležité problémy týkající se světla. Problémy důležité pro nás všechny jako architekty, ale také jako lidské bytosti, neboť světlo je zásadní pro každého a je v mnoha ohledech nadčasové. Myslím, že objev, znovunalezení a přehodnocení světla prokázané stovkami příspěvků je jedním ze skutečně zajímavých prvků této soutěže,“ popisuje předsedkyně poroty Brigitte Shim.
Soutěž International VELUX Award probíhá každé dva roky, registrace do nového ročníku bude možná od října 2013. Mezitím se můžete seznámit s projekty posledního ročníku a inspirovat se jimi v galerii Jaroslava Fragnera.
tisková zpráva
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz