Výstava: Světlo pro budoucnost

Výstava: Světlo pro budoucnost

(28. 1. 2013) Galerie Jaroslava Fragnera
Slavnostní vernisáž se koná ve středu 30. ledna v 18 hodin, výstava bude přístupná do 3. března.

 
 
 
 

Výstava: Světlo pro budoucnost

Galerie Jaroslava Fragnera
Slavnostní vernisáž se koná ve středu 30. ledna v 18 hodin, výstava bude přístupná do 3. března.

Práce mladých českých a slovenských talentů, kteří se zúčastnili mezinárodní soutěže pro budoucí architekty International VELUX Award, se představí v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze (GJF). Na výstavě budou k vidění projekty studentů VUT, ČVUT, ARCHIP a STU i vítězné projekty.


1. místo

Na konci ledna 2013 GJF představí projekty z České republiky a Slovenské republiky, které bojovaly v 5. ročníku soutěže IVA. Češi a Slováci přihlásili celkem 22 projektů, a ačkoli ani jeden z nich se neprobojoval mezi nejlepší trojici, za vidění určitě stojí. Největší zastoupení měli studenti z brněnského Vysokého učení technického, kteří poslali 11 soutěžních návrhů. Na dalších projektech pracovali studenti pražské ČVUT a ARCHIP (Architectural Institut in Prague). Sedm projektů zaslali posluchači slovenských univerzit, především ti z bratislavské STU. Návštěvníci se ale mohou těšit i na vítězné práce. Studenti a ostatní příchozí tak budou mít možnost porovnat návrhy na téma Světlo pro budoucnost.

Výsledky posledního ročníku soutěže byly vyhlášeny v říjnu minulého roku v portugalském Portu. Z celkových 983 přihlášených projektů z 59 zemí světa zvítězila dvojice čínských studentů z prestižní curyšské univerzity ETH se svým projektem Rezonance, paměť. Druhá cena putovala do Koreje a o třetí místo se rozdělili Poláci s Číňany.
Cílem soutěže je šířit diskuzi o denním světlu v architektuře a budovat vztahy s architekty budoucnosti. „Jako porota jsme měli možnost sledovat obrovské mezinárodní fórum, které klade otázky a zkoumá velmi důležité problémy týkající se světla. Problémy důležité pro nás všechny jako architekty, ale také jako lidské bytosti, neboť světlo je zásadní pro každého a je v mnoha ohledech nadčasové. Myslím, že objev, znovunalezení a přehodnocení světla prokázané stovkami příspěvků je jedním ze skutečně zajímavých prvků této soutěže,“ popisuje předsedkyně poroty Brigitte Shim.
Soutěž International VELUX Award probíhá každé dva roky, registrace do nového ročníku bude možná od října 2013. Mezitím se můžete seznámit s projekty posledního ročníku a inspirovat se jimi v galerii Jaroslava Fragnera.
tisková zpráva
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz