Výstava: Terminál Smíchov

Výstava: Terminál Smíchov

(14. 5. 2019) Ve čtvrtek 16. 5. proběhne prezentace projektu architekty ze studia A69

   
 
 
 
 

Výstava: Terminál Smíchov

KDY: 
výstava: 7. května – 28. června 2019
prezentace projektu autory: 16. května 2019, od 14 hod
KDE: Malá galerie, Radnice MČ Praha 5, Štefánikova 13-15, Praha 5

Výstava „TERMINÁL SMÍCHOV“, vize proměny Smíchovského nádraží a náměstí Na Knížecí, se zabývá budoucností organizace hromadné dopravy na Smíchově včetně rekonstrukce stávajícího Smíchovského vlakového nádraží a to formou přemostění stávajícího kolejiště. Součástí řešení je terminál pro dálkovou autobusovou dopravu v místě dnešních odstavných kolejí, který navazuje na přemostění včetně parkoviště P+R s vjezdy Na Dobříšskou ulici.

Obsahem studie je i přeměna současného autobusové nádraží Na Knížecí ve významný veřejný prostor s možností výstavby nové městsky významné budovy. Řešení je navrženo ve dvou postupných krocích. Dopravní terminál Smíchov přímo navazuje na novou plánovanou čtvrť Smíchov City. Vše je navrženo ve velmi úzké koordinaci s budoucími investičními akcemi v území a s důrazem na vzhled veřejného prostranství, na vazby mezi jednotlivými druhy dopravy a estetickou stránku takto významné dopravní stavby.

Součástí řešení je terminál pro dálkovou autobusovou dopravu v místě dnešních odstavných kolejí, který navazuje na přemostění včetně parkoviště P+R s vjezdy Na Dobříšskou ulici. Obsahem studie je i přeměna současného autobusové nádraží Na Knížecí ve významný veřejný prostor s možností výstavby nové městsky významné budovy.

Řešení je navrženo ve dvou postupných krocích. Dopravní terminál Smíchov přímo navazuje na novou plánovanou čtvrť Smíchov City.

Vše je navrženo ve velmi úzké koordinaci s budoucími investičními akcemi v území a s důrazem na vzhled veřejného prostranství, na vazby mezi jednotlivými druhy dopravy a estetickou stránku takto významné dopravní stavby.

podle podkladů pořadatele

Související články:
Autobusový terminál Smíchov  9.11.2018

Studii a více informací o připravovaném projektu najdete na stránkách IPR.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.