Výstava Top rezidence POMEZÍ

Výstava Top rezidence POMEZÍ

(14. 12. 2016) Výstava – mezinárodní architektonický workshop

 
 
 
 

Výstava Top rezidence POMEZÍ

(PROTEXT) - Společnost KKCG Real Estate ve spolupráci s městskou částí Praha 5 připravila výstavu pod názvem "MEZINÁRODNÍ ARCHITEKTONICKÝ WORKSHOP - TOP REZIDENCE POMEZÍ". V prostorách Malé výstavní síně Úřadu MČ Praha 5, Štefánikova 15, byla dne 8. prosince za účasti zástupců MČ Praha 5 v čele se starostou MUDr. Radkem Klímou, zástupců KKCG Real Estate Petra Pujmana, Patrika Skály a Otty Kovala, dále architektů vítězných návrhů a dotčené veřejnosti, zahájena výstava, která se věnuje výsledkům mezinárodního architektonického workshopu a prezentaci vítězného urbanistického řešení území Pomezí, Praha 5 - Košíře. Výstava bude přístupná do 31. ledna 2017.

Společnost KKCG Real Estate se v roli developera a vlastníka stavebního pozemku v katastrálním území Praha 5 - Košíře rozhodla uspořádat mezinárodní architektonický workshop, jehož cílem byl výběr nejlepších návrhů pro realizaci nové výstavby bytových domů a vilové zástavby.

"Naším cílem, jako odpovědného investora, je snaha o maximální komunikaci s městskou částí a se sousedy, kterých se výstavba přímo dotýká," vysvětluje Petr Pujman, generální ředitel společnosti KKCG Real Estate. "Při realizaci projektů jsou pro nás klíčové vždy tři aspekty - nejlepší urbanistické řešení, design a funkční architektura v duchu zásad trvale udržitelného rozvoje. Tyto důvody nás vedly k uspořádání workshopu s vybranými zahraničními i českými ateliéry. Do workshopu jsme pozvali i veřejnost resp. budoucí sousedy a zástupce městské části, kterou reprezentoval starosta pan Klíma. V odborné porotě přijali účast známí čeští architekti Prof. Ing. Arch. Jaroslav Šafer, Ing. Arch. Zdeněk Lukeš a Ing. Arch. Otto Dvořák," doplňuje Petr Pujman.

Dvoukolového workshopu, který byl vyhlášen v prosinci 2015, se zúčastnilo 12 ateliérů z pěti evropských zemí. Na konci srpna 2016 odborná porota doporučila developerovi spolupráci se třemi architektonickými studii - Bogle architects, Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti a majo architekti.

Hlavním vítězem, pověřeným kompletním zpracováním masterplánu celé lokality a zároveň řešením přibližně 60% jednotek, se stala Bogle architects se svým konceptem "smyčky". Další dvě studia se budou podílet na realizaci vybraných domů takto: Baumschlager Eberle Lustenau & Pavel Hnilička Architekti budou navrhovat přibližně 35 % rodinných domů, majo architekti budou realizovat dvě výjimečné vily s názvem BUMERANG.

"Jsme rádi, že z workshopu vyšlo tolik kvalitních a zajímavých řešení. Spolupráce více architektonických studií je v České republice neobvyklá, ale již nyní vidíme, že nám do projektu přináší různorodost a pestrost," uzavírá Petr Pujman.

Doplněno Stavbaweb:

Do 31. ledna 2017 (pátek 23. a 30. 12. 2016 zavřeno)
úterý až pátek 13 – 18 hod.
Štefánikova 15 (vstup ze strany od OC) 

Skupina KKCG Karla Komárka získala  2,5 hektaru pozemku s projektem v blízkosti pražské Vidoule v listopadu 2014. Původní projekt Na Pomezí plánovaly společně firmy Metrostav a Navatyp (později Natland). Nový majitel ale rezidenční projekt zcela změnil.  
 
 
 
50.0617394
14.3675075
Výstava Top rezidence POMEZÍ

Výstava Top rezidence POMEZÍ

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz