Výstavba nové budovy Rakouského gymnázia v Modřanech zahájena

Výstavba nové budovy Rakouského gymnázia v Modřanech zahájena

(4. 4. 2013) Nový areál Rakouského gymnázia vyroste do dvou let mezi ulicemi Československého exilu a Na Cikorce. Na více než 11 000 metrech čtverečních vznikne kromě hlavní budovy také tělocvična, víceúčelové hřiště a běžecká dráha. Hlavní budova bude mít tři podlaží a suterén, propojené dvěma velkorysými schodišti a výtahem. V přízemí bude reprezentativní aula, knihovna, jídelna s terasou a také speciální multifunkční sál, který lze využít i jako hudební.
Architektonickou studii záměru výstavby Rakouského gymnázia Modřany na v dubnu 2012 zpracovali architektonický ateliér LOXIA a. s. a arch. A. K. Bohrn. (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Výstavba nové budovy Rakouského gymnázia v Modřanech zahájena

Nový areál Rakouského gymnázia vyroste do dvou let mezi ulicemi Československého exilu a Na Cikorce. Na více než 11 000 metrech čtverečních vznikne kromě hlavní budovy také tělocvična, víceúčelové hřiště a běžecká dráha. Hlavní budova bude mít tři podlaží a suterén, propojené dvěma velkorysými schodišti a výtahem. V přízemí bude reprezentativní aula, knihovna, jídelna s terasou a také speciální multifunkční sál, který lze využít i jako hudební.
Architektonickou studii záměru výstavby Rakouského gymnázia Modřany na v dubnu 2012 zpracovali architektonický ateliér LOXIA a. s. a arch. A. K. Bohrn. (doplněno Stavbaweb).


Český ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala a rakouská spolková ministryně pro vyučování, umění a kulturu Claudia Schmiedová v úterý 2. dubna 2013 v Modřanech slavnostně zahájili výstavbu nové budovy Rakouského gymnázia v Praze. Poklepání základního kamene proběhlo za přítomnosti rakouského velvyslance v Praze Ferdinanda Trauttmansdorffa, představitelů Rakouského gymnázia v čele s ředitelkou Isabellou Benischekovou, jednatele společnosti Raiffeisen – Leasing Aloise Laneggera a dalších exkluzivních hostů. Výstavbu nové budovy financuje rakouské ministerstvo školství prostřednictvím společnosti Raiffeisen – Leasing, s.r.o.

„Je nám ctí podílet se na tomto ojedinělém projektu, který významně obohatí možnosti vzdělávání na Praze 12 a také podstatně rozšíří výuku na Rakouském gymnáziu. K tradičnímu šestiletému programu se připojí osmiletý pro bezmála tři sta studentů. Bilingvní školy jsou důležitou součástí vzdělávacího systému a také nezanedbatelným příspěvkem k vzájemnému porozumění v rámci Evropské unie. Praha je určitě potřebuje, díky nim se stává ekonomicky atraktivnější a kulturně bohatší,“ řekl jednatel společnosti Raiffeisen - Leasingu Alois Lanegger.

Společnost Raiffeisen – Leasing je expertem na financování nemovitostí, který vyvíjí i vlastní developerskou činnost. Mezi referenční projekty z posledních let patří například Bondy Centrum v Mladé Boleslavi, VRTILKA – Písnické rezidence nebo H-Park v Brně.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz