Výtvarné dílny v pražských Holešovicích

Výtvarné dílny v pražských Holešovicích

(18. 5. 2016) Lenka Kinclová – semestrální práce

   
 
 
 
 

Výtvarné dílny v pražských Holešovicích

Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze, zimní semestr 2015/2016, projekt oceněn Žlutou kartou Katedry architektury

Vedoucí projektu: Ing. arch. Petra Novotná, Ing. arch. Michal Šmolík

Autorská zpráva
Projekt je umístěn na parcele při ulicích Jateční a Jankovcova na břehu Vltavy. Dva objekty jsou k sobě natočeny tak, aby mezi nimi vznikl prostor pro centrum venkovního dění, kde by se mohly konat workshopy, venkovní výstavy, posezení, koncerty či promítaní. Součástí návrhu je i menší bar se zázemím.  Důraz jsem kladla na bezbariérovost objektu a ekonomicky úsporné řešení.
V prvním objektu je deset výtvarných ateliérů, které by měly soužit především mladým umělcům. Kromě ateliérů se tu nachází také společenská místnost, malá kuchyňka a hygienické zázemí. V druhém objektu je umístěna výstavní galerie s barem, jenž je přístupná veřejnosti.
Obě budovy mají ocelový skeletový systém, obvodový plášť je z PUR panelů. Interiérová část je obložena sádrokartonovými deskami s betonovou stěrkou, vnější plášť má dvojitou fasádu z dřevěných desek v barvě rezavého plechu. Strop ateliérů je tvořen ocelovými nosníky se spřaženými trny a nabetonovanou železobetonovou deskou. Strop galerie nesou příhradové nosníky, které jsou v podhledu přiznané. Příčky mezi ateliéry jsou mobilní a velikost ateliéru tak lze dle potřeb uživatelů měnit.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz