Wellness v magické zahradě

Wellness v magické zahradě

Malostranská 344, Senohraby

(26. 1. 2022) Studio Reaktor

   
 
 
 
 

Wellness v magické zahradě

Nedaleko řeky Sázavy, obklopená lesem, skrývá zahrada nového wellness svá zákoutí různých magických nálad.


Do zahrady se vchází přes potemnělé sklepní chodby přilehlého hotelu, které tvoří zázemí a návštěvníka připraví na nadcházející zážitek. Otevře se mu zcela jiný prostor se snovou atmosférou, místo odpočinku a relaxace. V zahradě je jezírko obklopené saunovými truhlami a ochlazovacími kameny a oranžerie s odpočívárnou. Ze stropních světlíků oranžerie přepadávají kapradiny, fasádu porůstají šplhavé rostliny. Okolní plochy doplňuje drobná architektura, odpočinkové zóny s lehátky a křesílky.
 
Jednotlivé sauny pokrývá dřevěný rošt s laťováním, které naznačuje tematiku vnitřního prostoru. Hravost a rozmanitost interiérů podporuje zážitky s odlišnými vůněmi, teplotou a hudbou. Nejvíce dekorovaná je sauna ceremoniální, určená k setkávání a kolektivnímu prožitku. Zářící kameny zahalené nepravidelnými deskami slouží pro ochlazení po saunování i jako zázemí sauna-mistrů.
 
Zahradní krajinu rozvíjí drobné cesty a „zašívárny“. Svítidla v travinách a kleči označují důležitá místa, k orientaci v prostoru pomáhají také kovové runy, které jemně pulsují a lákají nahlédnout do saunových truhlic. Dřevěné latě různých velikostí zvyšují intimitu a soukromí v místech, kde je potřeba.
 
Saunový svět v Senohrabech jsme navrhli jako fantazijní labyrint v zarostlé zahradě, cestu za oddychem od každodenních starostí.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Klient: Infinit s.r.o.
Autoři: Studio Reaktor – Jakub Heidler, Jan Kačer; spoluautoři Lenka Komárková, Tomáš Krč, Tereza Komárková
Vizualizace: Michal Slušar
Stavební projekt: BlackBack
Užitná plocha: 1400 m²

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
49.8973992
14.7146067
Wellness v magické zahradě

Wellness v magické zahradě
Malostranská 344
Senohraby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz