Interiér novostavby kancelářské a správní budovy Bosch Siemens Hausgeräte v holandském Hoofdorpu
Středem a centrem kancelářské budovy je čtyřpatrové atrium s šikmou živou zelenou stěnou procházející z interiéru do exteriéru.
Architektura: William McDonough + Partners
Interiéry: D/DOCK
Klient: Delta Development Group
Dokončeno: 2011
Foto: Foppe Schut
Popis architektů D/DOCK, autorů interiéru
Firma si zvolila novou budovu v administrativním Parku 20l20 v Hoofddorpu. Otevřenost její architektury umožňuje vytvořit přátelské a otevřené prostředí. Také vysoká úroveň udržitelnosti této architektury vizím společnosti naprosto vyhovuje. Americká architektonická kancelář William McDonough + Partners navrhla toto inovativní a flexibilní pracoviště, které má řadu vlastností žádoucích pro udržitelné stavění.
D/DOCK vyvinul interiér na míru jako jedinečné pracovní prostředí a pro dokonalý zážitek značky B/S/H/. Výsledkem je příjemné místo, které vyzařuje pocit klidu na každého, kdykoliv a a kdekoliv. Optimální osvětlení, materiály příjemné na dotyk, měkké barvy a flexibilní designové prvky maximalizují zážitek a pohodu lidí, zdůrazňují otevřenou strukturu a vizi podniku B/S/H/ s jeho pěti značkami. Zcela flexibilní zařízení se snadno přizpůsobí kterékoliv ze značek nebo funkcí. Dobrým příkladem může být škola vaření. Spotřebiče jedné značky mohou být v krátkém čase zaměněny za jiné a tak všechny značky mohou kdykoliv prostor využít. To samé platí pro posluchárnu a dokonce i pro bar a restauraci, kde mohou posedět a mít i neformální pracovní schůzky zaměstnanci, návštěvníci a obchodní zástupci firmy
V prvních dvou podlažích atria je centrum zvané "Inspiratiehuis 20l20", kde má každá ze značek společnosti vlastní veřejně přístupný showroom. Horní dvě patra byla zařízena podle nových principů práce v těsné spolupráci architektů a firmy. Prostor je komponován do zón, alternativních pracovišť, každé patro má společenské centrum ("hub") a nábytek flexibilního využití.
Velká část interiéru a jeho doplňků (jako třeba koberce Shaw) je zařízena podle principu "Formature" (zde ve smyslu: už nepotřebný). Tento princip zaručuje, že interiérové výrobky, které už nebudou potřebné, se vrátí jejich dodavatelům pro "druhé použití" nebo recyklaci. B/S/H tak paticipuje na utváření cyklického systému využití materiálu, který v posledku znamená menší spotřebu základního hrubého materiálu a snížení ohromného množství odpadu.
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.