William McDonough + Partners a D/DOCK: kanceláře společnosti Bosch Siemens Hausgeräte

William McDonough + Partners a D/DOCK: kanceláře společnosti Bosch Siemens Hausgeräte

(12. 10. 2012) Interiér novostavby kancelářské a správní budovy Bosch Siemens Hausgeräte v holandském Hoofdorpu

 
 
 
 

William McDonough + Partners a D/DOCK: kanceláře společnosti Bosch Siemens Hausgeräte

Interiér novostavby kancelářské a správní budovy Bosch Siemens Hausgeräte v holandském Hoofdorpu


Středem a centrem kancelářské budovy je čtyřpatrové atrium s šikmou živou zelenou stěnou procházející z interiéru do exteriéru.

Architektura: William McDonough + Partners
Interiéry:
D/DOCK
Klient: Delta Development Group
Dokončeno: 2011
Foto: Foppe Schut

Popis architektů D/DOCK, autorů interiéru
Firma si zvolila novou budovu v administrativním Parku 20l20 v Hoofddorpu. Otevřenost její architektury umožňuje vytvořit přátelské a otevřené prostředí. Také vysoká úroveň udržitelnosti této architektury vizím společnosti naprosto vyhovuje. Americká architektonická kancelář William McDonough + Partners navrhla toto inovativní a flexibilní pracoviště, které má řadu vlastností žádoucích pro udržitelné stavění.

D/DOCK vyvinul interiér na míru jako jedinečné pracovní prostředí a pro dokonalý zážitek značky B/S/H/. Výsledkem je příjemné místo, které vyzařuje pocit klidu na každého, kdykoliv a a kdekoliv. Optimální osvětlení, materiály příjemné na dotyk, měkké barvy a flexibilní designové prvky maximalizují zážitek a pohodu lidí, zdůrazňují otevřenou strukturu a vizi podniku B/S/H/ s jeho pěti značkami. Zcela flexibilní zařízení se snadno přizpůsobí kterékoliv ze značek nebo funkcí. Dobrým příkladem může být škola vaření. Spotřebiče jedné značky mohou být v krátkém čase zaměněny za jiné a tak všechny značky mohou kdykoliv prostor využít. To samé platí pro posluchárnu a dokonce i pro bar a restauraci, kde mohou posedět a mít i neformální pracovní schůzky zaměstnanci, návštěvníci a obchodní zástupci firmy

V prvních dvou podlažích atria je centrum zvané "Inspiratiehuis 20l20", kde má každá ze značek společnosti vlastní veřejně přístupný showroom. Horní dvě patra byla zařízena podle nových principů práce v těsné spolupráci architektů a firmy. Prostor je komponován do zón, alternativních pracovišť, každé patro má společenské centrum ("hub") a nábytek flexibilního využití.

Velká část interiéru a jeho doplňků (jako třeba koberce Shaw) je zařízena podle principu "Formature" (zde ve smyslu: už nepotřebný). Tento princip zaručuje, že interiérové výrobky, které už nebudou potřebné, se vrátí jejich dodavatelům pro "druhé použití" nebo recyklaci. B/S/H tak paticipuje na utváření cyklického systému využití materiálu, který v posledku znamená menší spotřebu základního hrubého materiálu a snížení ohromného množství odpadu.

VideoZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz