Wine bar Reisten

Wine bar Reisten

Zahradní 288, 692 01 Pavlov

(1. 11. 2021) Studio ORA

ORA

   
 
 
 
 

Wine bar Reisten

Nový wine bar se nachází v prostoru bývalého zázemí vinařství. Abychom otevřeli výhledy, vyřezali jsme rozměrné protilehlé otvory. Přidali jsme také celoprosklený rozměrný arkýř, kam je možné se usadit se skleničkou v ruce. Povrchy jsme očistili a nechali jim jejich surovost. Subtilní mobiliář je navržený na míru a vetknutý do konstrukcí.


Nejlepším místem k vysedávání je tu rozlehlá dubová terasa, stíněná plachtovím. Otevírá se do vinohradu a poskytuje výhled na západ slunce nad Děvínem.

Budova vinařství byla navržena v roce 2010 architektonickým studiem Burian-Křivinka. Realizovala se jen ve fragmentu a výsledek se bohužel výrazně rozcházel s projektem. Nový majitel chtěl vinařství kultivovat a otevřít veřejnosti. Prvním krokem k revitalizaci byla realizace wine baru v prostoru bývalého skladu.

Prostor bylo třeba prosvětlit a propojit s exteriérem. Díky velkým protilehlým otvorům je možné dům prohlédnout už od příchodu. Z prostoru wine baru má člověk kontakt s výhledem do vinohradu i směrem k nádrži Nové Mlýny. Do terasy se prostor otevírá kyvnými dveřmi, na druhou stranu je orientovaný celoprosklený arkýř.

Všechny povrchy v interiéru jsou zbavené nátěrů a očištěné na holý beton. Příliš poškozená místa jsou doplněná cementovými stěrkami. Podlaha má polyuretanový povrch v odstínu červeného vína s divokou texturou. Je možné se soustředit na degustaci a netřeba si dělat obavy, když něco ukápne.

Veškerý mobiliář je zhotovený na míru z oceli a dubového dřeva různého moření. Nad barem je zavěšený gigantický lustr tvaru elipsy, která je součástí vizuální identity vinařství. Hosté se mohou usadit na rozměrné lavici, jež do sebe integruje na míru dělané lampy. Jejich širmy tvarem volně odkazují na demižon. Lavice má za zády panel, který zlepšuje akustickou pohodu interiéru. Na protilehlé zdi je věšák na vína. Subtilní konstrukce sestává z ocelových tyček omotaných koženými pásky. Salonku dominuje rozměrný stůl a kruhový dřevěný podhled, který skrývá akustické panely a integruje do sebe osvětlení. Na zdech jsou prezentovány vzorky půdy z konkrétních vinohradů vinařství Reisten. Dubová terasa se otevírá do blízkého vinohradu a poskytuje výhled na západ slunce nad Děvínem.

Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice


Autoři: Studio ORA (originální regionální architektura) – Jan Veisser, Jan Hora, Barbora Hora
Projekt: Karolína Cebová, Lukáš Lečko
Grafický design: Side2
Statika: Statika 3
Generální dodavatel: Metroline
Dodavatel interiéru: U1 Interiors
Interiérová světla: U1 Lighting
Dubová terasa a dveře: PK Timber
Cementové stěrky: Rebus
Užitná plocha: 115 m² wine bar, 301 m² terasa

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2021

 
 
 
 
48.8699157
16.6664752
Wine bar Reisten

Wine bar Reisten
Zahradní 288
692 01 Pavlov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 11. 2021 13:23:30. Re: Wine bar Reisten. BlueBoss

 
 
 
 

2. 11. 2021 13:23:30. Re: Wine bar Reisten. BlueBoss

  Moc pěkné!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz