Yasutaka Yoshimura Architects: Hostel

Yasutaka Yoshimura Architects: Hostel

(20. 5. 2013) Soukromé školicí centrum se nachází v jihozápadním pobřeží poloostrova Boso.

 
 
 
 

Yasutaka Yoshimura Architects: Hostel

Soukromé školicí centrum se nachází v jihozápadním pobřeží poloostrova Boso.

Architekti: Yasutaka Yoshimura Architects
Místo: Kyonan, Chiba, Japonsko
Statika: ASA/Akira Suzuki
Generální dodavatel: Ajiro Koumuten
Plocha: 149,85 m2
Realizace: 2012
Foto: Yasutaka Yoshimura


Centrum má dva bungalovy hostelového typu s pokoji zvanými kapsle a tři budovy s ložnicemi s tatami. Pět chatek je umístěny na osách pod různými úhly.


Klient požadoval typ ubytování, které by se v budoucnu daly snadno přemístit a doplnit. Abychom vyhověli klientovi a současně zajistili nezbytné rozměry ložnic s ohledem na celkovou hospodárnost prostoru, využili jsme dřevěný konstrukční rám na standardním nákladním návěsu odpovídajících rozměrů.


 

Všechny místnosti mají výhled na Tokijský záliv, vlastně mají charakter i proporce jako lodní kajuty.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.