Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence

Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence

Pod Havránkou 8 a 10, 171 00 Praha 7

(7. 10. 2016) Projekt navrhlo architektonické studio Loxia.

   
 
 
 
 

Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence

(ČTK) - Z objektů chátrajícího Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci developerské společnosti Coast Capital Partners (CCP), která za rekonstrukci historických budov a výstavbou nových bytových domů stojí. Rozpočet projektu nechtěl spoluzakladatel CCP Doron Friedman na dotaz ČTK specifikovat. Uvedl pouze, že bude největší z projektů, které firma dosud v metropoli realizovala.

Trojský projekt navrhlo architektonické studio Loxia. Stavbu zajistí společnost Metrostav, která vyhrála výběrové řízení. Friedman ČTK řekl, že výstavba začne do konce letošního roku. První obyvatelé se do komplexu s 66 bytovými jednotkami se mají nastěhovat na konci roku 2018. Projekt jim nabídne celkem 13 budov. Šest z nich budou přestavěné původní historické stavby, které jsou památkově chráněny.

"Osobně jsem rád, že noví vlastníci zahájili ambiciózní projekt, který přinese citlivou opravu historických budov i zpřístupnění nádvoří a budovy staré pošty veřejnosti v jinak uzavřeném rezidenčním areálu,
" uvedl dnes starosta městské části Praha-Troja Tomáš Bryknar (Trojský kůň 2014). Developer již dříve slíbil, že nově postavené objekty nebudou svou výškou převyšovat výškovou hladinu historických budov v areálu.

Panský statek a hospodářský dvůr v Troji byl postaven hrabětem Václavem Vojtěchem ze Šternberka koncem 17. století současně se severním křídlem zámeckého letohrádku Troja. Od 80. let minulého století začal statek chátrat.

Společnost CCP působí v České republice od roku 2004. Primárně se zaměřuje na rekonstrukce budov s historickým dědictvím a výstavbu moderních bytových jednotek v Praze. Mimo jiné realizovala projekt na Kajetánce na pražském Břevnově.

Doplněno Stavbaweb
Projekt společnost Loxia připravila již před několika lety původně pro jiného investora. Najdte ji na stránkách autorů:
Loxia: projekt Panský statek Troja

Památky.Praha.eu: Č. p. 7, 238 a 239, Panský statek, k. ú. Troja, Pod Havránkou 8 a 10, Praha 7
NPÚ: Panský statek Pod Havránkou 6, 8, 10
Historickasidla.cz: Panský dvůr
Fotogalerie

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.116655
14.416943
Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence

Z objektů Panského statku v pražské Troji bude obytná rezidence
Pod Havránkou 8 a 10
171 00 Praha 7

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz