Zahrada — to je život!

Zahrada — to je život!

 
 
 
 

Zahrada — to je život!

Novou čtvrť se v Lysé nad Labem, severovýchodně od Prahy, rozhodla postavit společnost MS development. Podle návrhu čtyř architektonických ateliérů vznikne nedaleko hlavního města projekt bydlení, který svým konceptem nemá v České republice obdoby. Díky promyšlenému pojetí sousedského bydlení a služeb budou mít obyvatelé 13 bytových domů s celkem 257 byty veškerý komfort doslova na dosah ruky.

Nízkoenergetický projekt Zåhrada vznikne v Lysé nad Labem mezi ulicemi Jedličkova, Pivovarská a Zahradní. Na ploše dvou hektarů bude postavena nová rezidenční čtvrť čítající 13 bytových domů a objekt Pasáž s obchody, poštou, restauracemi, bazénem či ordinacemi lékařů. Domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14 000 m2 s altány, vodními plochami i dětskými hřišti. Maximální komfort bydlení zajistí intranetová síť napojená na Centrum služeb, které je připravené zařídit pro své obyvatele takřka cokoli – od umytí auta, hlídání dětí až po ustájení koně či podání informace o obsazenosti bazénu. „Zåhrada má všechny předpoklady, aby se stala novou čtvrtí Lysé nad Labem. Nabídne atraktivní bydlení, spoustu zeleně v areálu, rekreační a kulturní prostory i infrastrukturu služeb a obchodů. Navíc bude otevřená široké veřejnosti, protože její občanská vybavenost není určená jen rezidentům, ale všem obyvatelům Lysé i okolních měst a obcí,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development.
 

Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia - MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí na jaře roku 2011 bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany. Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt završí v roce 2016 Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami. „Celý projekt včetně názvů domů je inspirován přírodou a úctou k ní. Všechny bytové domy budou nízkoenergetické třídy A a maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ vysvětluje Michal Šourek a dodává: „Energeticky úsporný provoz je důležitý, ale dobrý projekt pracuje také se sociální energií. Podstatné je totiž i to, kolik životní energie dá svému okolí.“

Projekt Zåhrada byl promyšlen do posledního detailu. Obyvatele nebudou rušit parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne 350 parkovacích míst. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na uschování kol. K některým bytům budou náležet terasy, jiné budou mít předzahrádky s altány, zajišťujícími potřebné soukromí. Každý bytový dům bude mít klubovou místnost určenou pro hry dětí či setkávání dospělých. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého z bytů. A protože byty v Zåhradě mají blízko přírodě, jsou i v interiéru použity kvalitní přírodní materiály. Zåhrada pamatuje také na seniory či rezidenty se zdravotním omezením. Obsluhované bydlení doplněné o profesionální pečovatelskou službu spolu s ordinacemi lékařů a rehabilitacemi přímo v areálu projektu zajistí spolu s bezbariérovým vstupem do všech objektů maximální komfort. Samostatnou kapitolu tvoří služby, které projekt svým obyvatelům nabídne. Prostřednictvím LCD panelu s intranetovou sítí v kuchyni každého bytu budou moci jednoduše komunikovat se sousedy i s Centrem služeb, nakupovat či spravovat své účty nebo pomocí webkamery dávat pozor na své děti hrající si na hřišti. Každý obyvatel Zåhrady se stane i členem Klubu Zåhrada. Ten svým členům poskytne slevy a další zvýhodněné nabídky. Již nyní funguje klubová karta v nově otevřeném CaféInfo – informační kavárně – umístěné v areálu projektu.
Lysá nad Labem leží v okrese Nymburk ve Středočeském kraji a má přes osm tisíc obyvatel. Nabízí množství kulturních i sportovních možností a kompletní občanskou vybavenost, kterou ještě rozšíří nabídka obchodů a služeb v projektu Zåhrada. Rovněž okolí vybízí k výletům a cesta do hlavního města i nedalekého Nymburka je rychlá a bezproblémová jak autem, tak vlakem.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.