Zahrada — to je život!

Zahrada — to je život!

(14. 10. 2010) Novou čtvrť se v Lysé nad Labem, severovýchodně od Prahy, rozhodla postavit společnost MS development. Podle návrhu čtyř architektonických ateliérů vznikne nedaleko hlavního města projekt bydlení, který svým konceptem nemá v České republice obdoby. Díky promyšlenému pojetí sousedského bydlení a služeb budou mít obyvatelé 13 bytových domů s celkem 257 byty veškerý komfort doslova na dosah ruky.

 
 
 
 

Zahrada — to je život!

Novou čtvrť se v Lysé nad Labem, severovýchodně od Prahy, rozhodla postavit společnost MS development. Podle návrhu čtyř architektonických ateliérů vznikne nedaleko hlavního města projekt bydlení, který svým konceptem nemá v České republice obdoby. Díky promyšlenému pojetí sousedského bydlení a služeb budou mít obyvatelé 13 bytových domů s celkem 257 byty veškerý komfort doslova na dosah ruky.

Nízkoenergetický projekt Zåhrada vznikne v Lysé nad Labem mezi ulicemi Jedličkova, Pivovarská a Zahradní. Na ploše dvou hektarů bude postavena nová rezidenční čtvrť čítající 13 bytových domů a objekt Pasáž s obchody, poštou, restauracemi, bazénem či ordinacemi lékařů. Domy budou obklopeny rozlehlým zeleným parterem o rozloze téměř 14 000 m2 s altány, vodními plochami i dětskými hřišti. Maximální komfort bydlení zajistí intranetová síť napojená na Centrum služeb, které je připravené zařídit pro své obyvatele takřka cokoli – od umytí auta, hlídání dětí až po ustájení koně či podání informace o obsazenosti bazénu. „Zåhrada má všechny předpoklady, aby se stala novou čtvrtí Lysé nad Labem. Nabídne atraktivní bydlení, spoustu zeleně v areálu, rekreační a kulturní prostory i infrastrukturu služeb a obchodů. Navíc bude otevřená široké veřejnosti, protože její občanská vybavenost není určená jen rezidentům, ale všem obyvatelům Lysé i okolních měst a obcí,“ říká Michal Šourek, ředitel developerské společnosti MS development.
 

Na návrhu projektu se podílejí čtyři studia - MS architekti, Jiran Kohout architekti, Podlipný Sladký architekti a Projektil architekti. Ta navrhla jak domy, tak jejich okolí i Pasáž s obchody a službami. Developerem projektu je společnost MS development. Výstavba celého projektu je rozdělena do pěti etap. První zahájí na jaře roku 2011 bytové domy Jasmín a Modřín s celkem 37 byty, kavárnou a dvěma dalšími prostory pro podnikání či práci „doma“. Druhá etapa zahrne objekt Pasáže a bytový dům Jasany. Následovat bude výstavba dalších 9 domů a celý projekt završí v roce 2016 Šporkův dům s 43 bytovými jednotkami. „Celý projekt včetně názvů domů je inspirován přírodou a úctou k ní. Všechny bytové domy budou nízkoenergetické třídy A a maximálně šetrné k životnímu prostředí,“ vysvětluje Michal Šourek a dodává: „Energeticky úsporný provoz je důležitý, ale dobrý projekt pracuje také se sociální energií. Podstatné je totiž i to, kolik životní energie dá svému okolí.“

Projekt Zåhrada byl promyšlen do posledního detailu. Obyvatele nebudou rušit parkující auta, protože v podzemních garážích vznikne 350 parkovacích míst. V projektu je rovněž počítáno se sklepy, sklady a např. i s boxy na uschování kol. K některým bytům budou náležet terasy, jiné budou mít předzahrádky s altány, zajišťujícími potřebné soukromí. Každý bytový dům bude mít klubovou místnost určenou pro hry dětí či setkávání dospělých. Standardy jsou vybrány s ohledem na individuální potřeby a odlišné dispozice každého z bytů. A protože byty v Zåhradě mají blízko přírodě, jsou i v interiéru použity kvalitní přírodní materiály. Zåhrada pamatuje také na seniory či rezidenty se zdravotním omezením. Obsluhované bydlení doplněné o profesionální pečovatelskou službu spolu s ordinacemi lékařů a rehabilitacemi přímo v areálu projektu zajistí spolu s bezbariérovým vstupem do všech objektů maximální komfort. Samostatnou kapitolu tvoří služby, které projekt svým obyvatelům nabídne. Prostřednictvím LCD panelu s intranetovou sítí v kuchyni každého bytu budou moci jednoduše komunikovat se sousedy i s Centrem služeb, nakupovat či spravovat své účty nebo pomocí webkamery dávat pozor na své děti hrající si na hřišti. Každý obyvatel Zåhrady se stane i členem Klubu Zåhrada. Ten svým členům poskytne slevy a další zvýhodněné nabídky. Již nyní funguje klubová karta v nově otevřeném CaféInfo – informační kavárně – umístěné v areálu projektu.
Lysá nad Labem leží v okrese Nymburk ve Středočeském kraji a má přes osm tisíc obyvatel. Nabízí množství kulturních i sportovních možností a kompletní občanskou vybavenost, kterou ještě rozšíří nabídka obchodů a služeb v projektu Zåhrada. Rovněž okolí vybízí k výletům a cesta do hlavního města i nedalekého Nymburka je rychlá a bezproblémová jak autem, tak vlakem.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz