Zahrada Zebra

Zahrada Zebra

(5. 10. 2017) Autorem projektu je Andrea Honejsková

   
 
 
 
 

Zahrada Zebra

Zahrada Zebra byla pojmenovaná podle netradičního prodloužení pobytové terasy do trávníku.  Nejnovější podoba zahrady vznikla v několika fázích. Z prvotního řešení zbyla v zahradě jen terasa kolem domu s nábytkem a zakrslé borovice, z druhé na něj navazující úpravy byly ponechány některé trvalky a linie buxusů po obvodu parcely. Stávající podobu pak dostala zahrada až s novým konceptem založeným především na vložení dubové zebry vedoucí k nové venkovní kuchyni. Zebra je také důležitým terénním předělem mezi výše a níže položenou částí zahrady. Dále byly založeny nové trvalkové záhony kolem terasy, do zahrady byly vysazeny nové ovocné i okrasné listnaté stromy, keře a popínavky. Mírný svah po obvodu zahrady je osázen vysokými travinami a majitelé si zde mimo jiné pěstují dýně. Důležitým prvkem zahrady jsou také kvalitní doplňky jako je stojan na dřevo, luxusní grilovací souprava nebo přenosné ohniště.

Místo: Podolanka
Investor: soukromá osoba

Architekt: imaginario
Dodavatel: Boabab - péče o zeleň s. r. o.
Realizace: 2016
Foto: Andrea Honejsková

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz