Začíná mezinárodní soutěž International VELUX Award 2014

Začíná mezinárodní soutěž International VELUX Award 2014

(3. 10. 2013) Soutěž International VELUX Award  (IVA) je určena studentům architektury, je pořádána každé dva roky, a to již od roku 2004. Hlavním tématem je Světlo pro budoucnost (Light of Tomorrow). Soutěž klade důraz na inovativní myšlení a neotřelé náměty.

 
 
 
 

Začíná mezinárodní soutěž International VELUX Award 2014

Soutěž International VELUX Award  (IVA) je určena studentům architektury, je pořádána každé dva roky, a to již od roku 2004. Hlavním tématem je Světlo pro budoucnost (Light of Tomorrow). Soutěž klade důraz na inovativní myšlení a neotřelé náměty.


IVA nabízí studentům z celého světa možnost poznávat a zkoumat denní světlo v architektuře v tom nejširším slova smyslu a zároveň konfrontovat práci v celosvětovém kontextu. A jedná se o aktuální téma. Jen v roce 2012 vybírala porota vítěze z 983 soutěžních návrhů z 59 zemí.

Pro účast v soutěži se studenti musí zaregistrovat, přičemž registrace probíhá na stránkách iva.velux.com až do 3. března 2014.
Projekty musí být odevzdány do 2. května 2014.
Soutěž oslavuje a propaguje vynikající dokončené studijní projekty v jakémkoli měřítku od malých komponentů až po větší urbanistické kontexty či abstraktní koncepty a experimenty. Soutěžící si rozdělí peněžitou odměnu v celkové výši 30 000 eur.

Pokyny k soutěži a podrobné informace o registraci a účasti najdete na adrese http://iva.velux.com a na Facebooku
 
Je možné podat soutěžní návrhy řešící například následující otázky:
â?? Koncepty se zaměřením na sílu slunce jako přirozeného zdroje světla a energie;
â?? Přínos denního světla k vysoké vizuální kvalitě a kvalitnímu vnitřnímu prostředí;
â?? Příležitosti a úskalí, které představuje denní světlo při renovaci stávajících budov a městských staveb; jak používat denní světlo k přeměně domova, pracoviště a veřejného prostoru na zdravější a udržitelnější prostředí;
â?? Jak architektura a denní světlo může podněcovat interakci mezi prostorem a lidmi;
â?? Denní světlo ve vztahu k lidskému zdraví a pohodě;
â?? Abstraktní koncepty, jako jsou denní světlo a hmota, jas a tma, sluneční a měsíční svit, den vs. noc, uvnitř vs. venku apod.
 
Soutěž není omezena na výrobky společnosti VELUX. Všichni studenti nebo studentské týmy musí mít podporu a svolení k účasti od vyučujícího na škole architektury. Po slavnostním vyhlášení vítězů v říjnu 2014 budou všechny projekty vystaveny na stránkách iva.velux.com.

tisková zpráva, wd

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz