Základní umělecká škola Dolní Břežany

Základní umělecká škola Dolní Břežany

(29. 11. 2017) Pavel Hnilička, Marek Řehoř

   
  • 1. NP

 
 
 
 

Základní umělecká škola Dolní Břežany

Projekt se týká rekonstrukce budovy v bývalém areálu zemědělského družstva. Nachází se v bezprostředním sousedství radnice, zámeckého parku a areálu mezinárodního centra pro laserový výzkum ELI/HiLASE. Navrhujeme celkovou rekonstrukci stavby, tak aby vyhovovala novému stavebnímu programu a reflektovala moderní dynamický vývoj obce Dolní Břežany.
V návrhu zachováváme současnou hmotu stavby, kterou na jižní straně doplňujeme mírným zvýrazněním dvou vstupů – do základní umělecké školy a do společenského sálu. Před vstupy navrhujeme vstupní platformu, jako rozšířenou součást veřejného prostoru ulice. Mezi vstupy umisťujeme podélnou lavici s výhledem do prostoru před školou. Nepravidelně rozmístěná okna ve fasádách vycházejí ze současného stavu domu, různé rozměry oken jsou sjednoceny výraznými barevnými ustupujícími šambránami oken, které určují soudobý a jednotný charakter domu. Materiálové řešení vychází z přírodních materiálů – na stěnách hlazená omítka, střecha z pálené keramické tašky, přírodní beton na vstupech a platformě.
AUTORSKÁ ZPRÁVA


Klient: obec Dolní Břežany
Autoři: Pavel Hnilička, Marek Řehoř
Spolupráce: Vlastimil Pešl, Jana Kafková
Projekt: 2011
Realizace: 2015
Zastavěná plocha: 413 m²
Hrubá podlažní plocha: 1035 m²
Čistá podlažní plocha: 791,5 m²
Obestavěný prostor: 4 623,2 m³
Foto: Lukáš Žentel

Publikováno v časopise Stavba č. 2/2017, str. 24–25

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz