Zelená střecha chrání cestující v Zaragoze

Zelená střecha chrání cestující v Zaragoze

(12. 3. 2012)

 
 
 
 

Zelená střecha chrání cestující v Zaragoze

Další tramvajová trať od mmcité ve Španělsku, tentokrát v ZaragozeNáročný projekt přístřešků a dalšího vybavení pro novou tramvajovou trať získala společnost mmcité a po složitém vývoji plném „neřešitelných“ problémů jsou přístřešky namontovány. Design založený na velkých čistých plochách se dvěma světelnými sloupy a střechou osázenou trávníkem je dílem Inaki Aldaye, profesora architektury na Virginské univerzitě v Charlottesvillu a stal se i pro zkušený tým mmcité opravdovou výzvou. Netradiční materiálové složení i některé funkční detaily vyžadovaly náročné ověřování v prototypech. Součástí projektu je i sada přísně geometrických křesel a laviček z dřevěných sendvičových desek. Jsou umístěny nejen v přístřešcích ale i na přilehlých plochách.

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na tomto zajímavém designu a vyzkoušet trochu jiný pohled na řešení dopravních
projektů.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz