Zimní stadion Turnov

Zimní stadion Turnov

(8. 12. 2015)

 
 
 
 

Zimní stadion Turnov

V letošním roce realizovala firma RHEINZINK ČR s. r. o. společně s firmou GOS cz s. r. o. Trutnov jednu z velmi zajímavých staveb s  materiálem RHEINZINK.
Zimní stadion Turnov se veřejnosti poprvé otevřel dne 28. října 2015. Stavbu podle návrhu architekta Miloše Mlejnka realizovalo sdružení „Společnost - BAK + Syner“. Klempířské práce provedla firma GOS cz s. r. o. pod vedením pana Michala Chleba. Rozsah prací byl v objemu cca 30 t RHEINZINK-prePATINA walzblank. Způsobem pokládky a realizovanými detaily byl podpořen architektonický záměr architekta a zároveň byly splněny i technické podmínky dané konstrukčním řešením objektu.
Martin Link, RHEINZINK ČR

Doplněno Stavbaweb:
Zimní stadion s hledištěm pro 350 diváků bude sloužit nejen hokejistům, ale i krasobruslařům a je připraveno i veřejné bruslení. 
Výstavba areálu v jižní části města na levém břehu Jizery se v Turnově začala plánovat před 15 lety. Pozemky získalo město v roce 2000 za 35 milionů korun. Kupní cenu tehdy zaplatil turnovský mecenáš Bohuslav Jan Horáček, který měl zaplatit i další výstavbu téměř za miliardu korun. Projekt ale na podzim 2002 zastavila Horáčkova smrt. Město se před několika lety rozhodlo sportovně rekreační areál vybudovat, ale v mnohem skromnější podobě. 
Projekt "Maškova zahrada" zahrnuje kromě již otevřeného zimního stadionu i výstavbu nového koupaliště se soustavou nerezových bazénů, brouzdališt, skluzavek s technickým, sociálním a gastronomickým zázemím. Součástí stavby budou úpravy venkovních ploch včetně výstavby několika sportovních hřišť, skateparku, parkovacích ploch a cyklostezky. Okolo areálu povede in-lineová dráha a budou vybudována plážové, víceúčelové a dvě dětská hřiště.
Stavba je realizována ve dvou etapách. V první etapě byl dokončen krytý zimní stadion a základní infrastruktura. Nepravidelně tvarované koupaliště s vodními atrakcemi, toboganem i skluzavkami by měly být hotovy do konce května 2016.
Autorem studie areálu je studio BFB.

Související články:
Nový zimní stadion v Turnově se veřejnosti otevře 28. října 30.9.2015
Maškova zahrada Turnov 2.4.2015
Turnov vypsal zakázku na koupaliště a stadion za 150 miliónů 3.3.2014

  Výrobci/dodavatelé

Na Valech 22

290 01 Poděbrady

Telefon +420 325 611 057

info@rheinzink.cz

http://www.rheinzink.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz