Zimní stadion ve Vlašimi

Zimní stadion ve Vlašimi

Vlašim

(30. 11. 2015) Architektonický ateliér Arnošt Navrátil

   
 
 
 
 

Zimní stadion ve Vlašimi

Ve Vlašimi bylo rozhodnuto vybudovat nový zimní stadion pro 700 diváků v místě sportovního areálu Na Lukách. Jde o areál s dlouhou tradicí, s mimořádně vhodnou polohou, vybavený atletickým stadionem, letním plaveckým bazénem a dalšími sportovními zařízeními.

Zimní stadion s devíti šatnami, posilovnou a restaurací, s oddělitelným salonkem a přiměřenou vstupní halou působí dobře a v daném prostoru úměrně. Jeho umístění respektuje kompoziční osu, která je dána prvotním urbanistickým konceptem.  Interiér je navržen v klubových barvách včetně velkého okna do vstupní haly, zasazeného do mohutného žlutého rámu a orientovaného na historické jádro města.

Nosnou konstrukci halového prostoru tvoří obloukové ocelové vazníky trojúhelníkového průřezu z trubek, jako plášť jsou použity hliníkové panely s tepelnou izolací systému Kingspan. Část s tribunou restaurací, posilovnou, šatnami a strojovnami chlazení, vytápění a vzduchotechniky má nosnou betonovou konstrukci s vnějším kontaktním tepelně izolačním pláštěm. Do veřejného prostoru je tepelně izolační pás ve 2.NP překryt dřevěným obkladem.

V průběhu projektové přípravy se objevily značné tlaky na snižování investičních nákladů, které jsme museli akceptovat, aniž bychom se vzdali svého cíle dosáhnout co nejvyšší možné kvality. První ohlasy občanů a Sdružení zimních stadionů (provozovatelé zimních stadionů v ČR, kteří sledují výstavbu stadionů u nás a v Evropě) potvrdily, že se to podařilo.

Autorská zpráva

 
Zimní stadion Na Lukách ve Vlašimi
Investor: Město Vlašim
Studie: prof. Ing. arch. Arnošt Navrátil, CSc., Ing. arch. Jan Linhart, Ing. arch. Kamil Švaříček
Dokumentace pro provedení stavby: H – PROJEKT, s.r.o. - Ing. Petr Hruschka, Pavel Hniliřka, Ing. arch. Arnošt Navrátil, Ing. arch. Kamil Švaříček
Interiéry: Ing. arch. Arnošt Navrátil, Ing. arch. Kamil Švaříček
Ocelové konstrukce: Ing. Vladimír Janata, CSc. - Excon, a.s.
Betonové konstrukce: Ing. Martin Mužík - PPP s.r.o.
Realizace: 2013
Stavba: SYNER, a.s.
Náklady: 95 mil. Kč 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2013

 
 
 
 
49.7063276
14.8988102
Zimní stadion ve Vlašimi

Zimní stadion ve Vlašimi
Vlašim

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz