Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

(2. 5. 2013) Začátkem dubna dokončil uzavřený realitní fond CEE Property Development Portfolio 2 B.V. ("CPDP 2") významnou transakci v samém centru Prahy. Projekt Zlatý kříž na Jungmannově náměstí byl prodán soukromému investorovi. Jedná se o trofejní nemovitost, která se na trhu objevuje jen zřídka. O její kvalitě svědčí také její plná obsazenost, která je v současné době ojedinělá. Budova je pronajata prvotřídním společnostem, jakými jsou Deutsche Bank nebo Adidas a také známému lahůdkářství Zlatý Kříž. Prodávajícího zastupovala renomovaná společnost Knight Frank.

 
 
 
 

Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

Začátkem dubna dokončil uzavřený realitní fond CEE Property Development Portfolio 2 B.V. ("CPDP 2") významnou transakci v samém centru Prahy. Projekt Zlatý kříž na Jungmannově náměstí byl prodán soukromému investorovi. Jedná se o trofejní nemovitost, která se na trhu objevuje jen zřídka. O její kvalitě svědčí také její plná obsazenost, která je v současné době ojedinělá. Budova je pronajata prvotřídním společnostem, jakými jsou Deutsche Bank nebo Adidas a také známému lahůdkářství Zlatý Kříž. Prodávajícího zastupovala renomovaná společnost Knight Frank.

palác Riunione Adriatica di Sicurtà (1932), Praha 1-Nové Město, Jungmannova 34 (zdroj foto: Wikipedie, autor - Gampe)
Zájem projevila celá řada společností, nicméně nakonec zvítězila nabídka soukromého investora. Zástupce prodávajícího Radmila Kuzicová, ředitelka fondu CPDP2 komentuje: "Realizovaná cena i další podmínky obchodu splnily naše očekávání. Transakce byla pro fond zisková a je důkazem, že o kvalitní a dobře spravované nemovitosti je vždy zájem, a to i navzdory současné situaci na trhu. Uskutečnění tohoto obchodu plně zapadá do strategie postupné redukce nemovitostního portfolia a zároveň zhodnocení dříve vynaložených investic."
   
Financování ve výši téměř 300 mil. Kč poskytla Česká spořitelna.
"Při financování podobných transakcí vždy záleží nejen na důvěryhodnosti a spolehlivosti investora, ale i na kvalitě nemovitosti. Z tohoto pohledu je prodej Zlatého Kříže ukázkou perfektně připravené realitní transakce, která je v souladu s naší strategií na financování realitních projektů v atraktivních lokalitách a s dlouhodobě zajištěnými příjmy," uvedl Filip Hradec, ředitel úseku realitní obchody České spořitelny.

Záměrem nového majitele je nemovitost dlouhodobě vlastnit a kultivovat ji, s tím, že bude sloužit rovněž jako sídlo společností kupujícího.
Nový majitel společnost ANERO a.s. k transakci dodává: "Dosud jsem se zaměřoval na jiné oblasti podnikání, věnoval jsem se výrobě a rozvoji průmyslových areálů. Tato nemovitost mě zaujala, jsem přesvědčen, že se jedná o dobrou investiční příležitost a krok správným směrem."

Zdenka Klapalová, partnerka společnosti Knight Frank doplňuje: "Ukazuje se, že i přes značný zájem zahraničních investorů se prosadil domácí kupující. Tento trend pozorujeme už delší dobu. Privátní investory vítáme, neboť vnímají hodnotu nemovitosti a jsou schopni ocenit jejich potenciál v dlouhodobém časovém horizontu. Myslím si, že kupující pan Rozman patří mezi osobnosti, kteří mají jasnou představu o tom, co chtějí, a umí se rozhodnout. S ohledem na naše zkušenosti předpokládám, že budeme v budoucnosti svědky více investic realizovaných domácími společnostmi či privátními kupujícími."
  
Partnerem a poradcem kupujícího byla společnost CIB. Jedná se o společnost, která sama vlastní a spravuje rozsáhlé realitní portfolio v Praze i v regionech.
Samotný Objekt Zlatý Kříž je zdařilým příkladem neoklasicistní architektury. Autorem projektu je slavný architekt Friedrich Lehmann, který je spojen i s podobou Slovanského domu v Praze nebo také s rekonstrukcí Vídeňské státní opery. Budova disponuje podlažní plochou cca 4 500 metrů čtverečních a 7 nadzemními podlažími.

CPDP 2 je uzavřený realitní investiční fond registrovaný v Nizozemí.
Fond byl založen v roce 2004. V září 2011 byl fond a jeho nemovitostní portfolio plně převeden pod správu české organizační složky. Fond spravuje nemovitosti v České republice a na Slovensku, většinou v hlavních městech.

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz