Zlín chystá rekonstrukci bytových domů I. a II. segmentu

Zlín chystá rekonstrukci bytových domů I. a II. segmentu

(21. 6. 2013) (ČTK) - Zlín připravuje rozsáhlou rekonstrukci elektroinstalace a vzduchotechniky v bytových domech nazývaných I. a II. segment na sídlišti Jižní Svahy. Práce by měly začít v lednu příštího roku a skončit v červnu. Náklady by měly činit asi 42 milionů korun bez DPH. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák. Oba bytové domy patří městu.

 
 
 
 

Zlín chystá rekonstrukci bytových domů I. a II. segmentu

(ČTK) - Zlín připravuje rozsáhlou rekonstrukci elektroinstalace a vzduchotechniky v bytových domech nazývaných I. a II. segment na sídlišti Jižní Svahy. Práce by měly začít v lednu příštího roku a skončit v červnu. Náklady by měly činit asi 42 milionů korun bez DPH. ČTK o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák. Oba bytové domy patří městu.


Radnice chtěla původně elektroinstalaci a vzduchotechniku v I. segmentu zrekonstruovat už letos. "O tuto veřejnou zakázku měli zájem dva uchazeči, oba ale nesplnili požadované podmínky a byli vyřazeni. Zadávací řízení jsme poté museli zrušit," konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí městské byty patří.

Dodavatele stavby se město podle Dvořáka pokusí vybrat v novém zadávacím řízení, které se uskuteční od července do listopadu. Zájemci se budou moci ucházet i o rekonstrukci II. segmentu.

"Tyto stavební práce hodláme soutěžit dohromady v rámci jedné akce. Každý uchazeč může podat nabídku na kteroukoli část jednotlivě nebo dohromady na obě části," uvedla Lenka Šrubařová z odboru realizace investičních akcí magistrátu.

V I. segmentu vlastní město Zlín 360 bytů, stejný počet bytů má ve II. segmentu. Celkem město vlastní kolem 2200 bytů. Velkokapacitní domy I. a II. segment byly na sídlišti Jižní Svahy postaveny v letech 1978 a 1983. Město do nich investovalo již dříve, například vyměňovalo okna a balkonové dveře a opravovalo balkony.

Doplněno Stvbaweb:
Více informací o historii sídliště Jižní Svahy ve Zlíně - I. segment naleznete na stránkách architektura Zlína  ZDE.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz