Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

(7. 3. 2018) Repríza výstavy z Galerie Jaroslava Fragnera

 
 
 
 

Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

(ČTK) - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně seznámí návštěvníky s tvorbu architekta a herce Davida Vávry. Výstava pojmenovaná Běžet s domy představí jeho architektonické práce, doplněné o výtvarné a literární přesahy, sdělila dnes ČTK mluvčí galerie Barbora Mrázková. Výstava začne ve středu, potrvá do 27. května.

"Kromě několika vybraných staveb, které budou prezentovány i formou modelů, představí výstava typologicky pojatý průřez tvorbou, kresebné záznamy z cest, keramiku nebo předměty vytvořené z fusingového skla. Nebudou chybět ani originály pastelů včetně skic a plánů k nerealizovaným a dosud nedostavěným projektům," uvedla kurátorka výstavy Karolína Juřicová.

Výstava představí Vávrovy novostavby, rekonstrukce veřejných staveb, řešení interiérů, rodinné domy a vily, stavby pro handicapované, zásahy ve veřejném prostoru, sakrální budovy, muzea i řešení výstavních expozic.

"K výstavě vznikla také publikace 'Běžet s domy', která vytvořila soubor dosavadního díla architekta a jeho ateliéru," uvedla Juřicová.

Vernisáž za účasti Davida Vávry se uskuteční v pátek v 17:00, k výstavě je připravena i komentovaná prohlídka s kurátorkou, uskuteční se 3. dubna.

Vávra absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze. Je také propagátorem architektury, byl spoluautorem a průvodcem v televizním dokumentárním cyklu Šumná města. Většina lidí ho zná z prostředí divadla Sklep, které v 70. letech založil spolu s Milanem Šteindlerem.

Doplněno Stavbaweb:
Vernisáž výstavy: 9. 3. v 17.00 hod.
Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou: 3. 4. v 17.00 hod.
Trvání výstavy: 7. 3. – 27. 5. 2018
Výstavu naleznete ve 2. podlaží budovy 14.
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Související články:
David Vávra: Běžet s domy  11.12.2018
Běžet s domy  7.3.2017
Běžet s domy  30.1.2017


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz