Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

(7. 3. 2018) Repríza výstavy z Galerie Jaroslava Fragnera

 
 
 
 

Zlínská krajská galerie představí tvorbu architekta Davida Vávry

(ČTK) - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně seznámí návštěvníky s tvorbu architekta a herce Davida Vávry. Výstava pojmenovaná Běžet s domy představí jeho architektonické práce, doplněné o výtvarné a literární přesahy, sdělila dnes ČTK mluvčí galerie Barbora Mrázková. Výstava začne ve středu, potrvá do 27. května.

"Kromě několika vybraných staveb, které budou prezentovány i formou modelů, představí výstava typologicky pojatý průřez tvorbou, kresebné záznamy z cest, keramiku nebo předměty vytvořené z fusingového skla. Nebudou chybět ani originály pastelů včetně skic a plánů k nerealizovaným a dosud nedostavěným projektům," uvedla kurátorka výstavy Karolína Juřicová.

Výstava představí Vávrovy novostavby, rekonstrukce veřejných staveb, řešení interiérů, rodinné domy a vily, stavby pro handicapované, zásahy ve veřejném prostoru, sakrální budovy, muzea i řešení výstavních expozic.

"K výstavě vznikla také publikace 'Běžet s domy', která vytvořila soubor dosavadního díla architekta a jeho ateliéru," uvedla Juřicová.

Vernisáž za účasti Davida Vávry se uskuteční v pátek v 17:00, k výstavě je připravena i komentovaná prohlídka s kurátorkou, uskuteční se 3. dubna.

Vávra absolvoval stavební fakultu ČVUT a Akademii výtvarných umění v Praze. Je také propagátorem architektury, byl spoluautorem a průvodcem v televizním dokumentárním cyklu Šumná města. Většina lidí ho zná z prostředí divadla Sklep, které v 70. letech založil spolu s Milanem Šteindlerem.

Doplněno Stavbaweb:
Vernisáž výstavy: 9. 3. v 17.00 hod.
Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou: 3. 4. v 17.00 hod.
Trvání výstavy: 7. 3. – 27. 5. 2018
Výstavu naleznete ve 2. podlaží budovy 14.
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Související články:
David Vávra: Běžet s domy  11.12.2018
Běžet s domy  7.3.2017
Běžet s domy  30.1.2017


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz