
Architekti ze zlínského studia Semela Ateliers začali před pěti lety pracovat na projektu Vize pro Zlín. Věnují se mu z entuziasmu ve svém volném čase, nikdo jej u nich nezadal.

Při návrhu zatím utopického projektu hledali odpověď na otázku, zda je možné a vhodné stavit ve Zlíně výškové budovy a kde. „Měli jsme totiž několik poptávek na takové stavby ve Zlíně,“ odůvodňují dále svoji iniciativu. Postupně se projekt začal rozvíjet a propojovat s dalšími tématy, jako je například problém odlivu obyvatel ze Zlína.

Zlín byl po staven Baťou po vzoru amerických měst a je v Česku jedinečným místem. Má uprostřed města bývalý výrobní areál, kde dnes není již mnoho výroby, ale zatím ani lidí. Je to však místo s velkým potenciálem pro budoucí rozvoj. Právě zde navrhli zapálení mladí architekti místo pro možnou výškovou zástavbu. Momentálně je projekt ve fázi koncepce, která ukazuje potenciál tohoto místa. Zda se rozvolní regulace a vznikne tak příležitost pro investory, ukáže čas.
Podle podkladů Semela Ateliers

Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.