
Tomáš Hudeček nastupuje na Ministerstvo pro místní rozvoj. Jeho cílem bude zvyšování kvality a efektivity nástrojů územního plánování a zjednodušování a zrychlování procesů v této oblasti.
Problematice městského a regionálního rozvoje, stejně jako např. geografie a GIS se Hudeček věnuje od počátku svých doktorských studií na Univerzitě Karlově. V roce 2019 se habilitoval
v oboru Městské inženýrství a stavitelství na Fakultě stavební Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, a získal tak titul docenta. Od roku 2020 do současnosti pak působil mj. jako vědecko-pedagogický pracovník Vysoké školy chemicko-technologické v Praze či na Ostravské univerzitě.
Významnou zkušenost v oboru získal Hudeček v letech 2011–2014, kdy byl primátorem hlavního města Prahy. Zde se zasadil o komplexní reformu plánování v Praze a transformaci někdejšího Útvaru rozvoje města na současný Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR).
K jeho počinům patří také zadání nového územního plánu, pražských stavebních předpisů nebo reorganizace odborů územního plánování a stavebního řízení pražského magistrátu. Na IPR pak opětovně působil v letech 2020–2021, kdy byl ředitelem Sekce rozvoje města.
„Do systému plánování a rozvoje chci přinést propojení odbornosti, praktických zkušeností
a důrazu na měřitelný přínos pro obce, města i stát. Mým cílem je posílit kvalitu a efektivitu nástrojů územního plánování tak, aby lépe odpovídaly potřebám různorodých měst a obcí –
a přitom umožňovaly pružnější a odpovědnější rozhodování. Zasadím se o zjednodušení
a zrychlení procesů tam, kde to bude možné, a o posílení spolupráce mezi samosprávami, investory a státní správou. Domnívám se, že Ministerstvo pro místní rozvoj by mělo být hybatelem koordinace a modernizace nástrojů veřejného investování a plánování,” řekl Hudeček.
Vrchní ředitel sekce má v gesci strategii a koncepci veřejného zadávání a zakázek v Česku, reformu územního plánování a stavební řád. Přímo řídí čtyři odbory se zhruba stovkou zaměstnanců. Hudeček na služební místo nastoupil k 1. červnu 2025. Podle § 55 zákona
č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů, jmenuje vrchního ředitele sekce státní tajemnice na dobu 5 let.
Tisková zpráva
Náměstí je katastrofa - dříve v parku se stromy seděli lidé, dneska je tam žhavá pláň kam kdo němu tak…
Děkuji za skvělý článek o perfektní technologii a materiálu. Jenom malá poznámka: Egypt není Dálný východ.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.