Při boji s plísněmi a řasami na fasádách je klíčová prevence – pravidelné mytí a aplikace renovačního nátěru v intervalech 10–15 let.

Když zárodky řas a plísní z fasády v rámci údržby včas neodstraníte, hrozí její degradace a nutnost opravy. Ta je přitom finančně i časově náročnější. Pokud je podklad po omytí a vyschnutí soudržný a není napaden koloniemi řas a plísní, stačí nechat v doporučeném intervalu údržby nanést na původní fasádu základní nátěr JUB REVITAL Primer. Následně se ve dvou vrstvách aplikuje některá z osvědčených mikroarmovaných fasádních barev JUB.
V případě, že se na fasádě nalézají drobné nazelenalé nebo šedivé skvrny, případně je pokryta souvislou nevzhlednou mapou, zvolte systémové řešení:
- Mytí teplou tlakovou vodou s vhodným čisticím prostředkem, pomocí páry nebo speciální rotační hubicí.
- Odstranění řas a plísní z povrchu pomocí biocidního prostředku JUB ALGICIDE Plus concentrate, který proniká hluboko do podkladu a ničí široké spektrum řas a plísní. Biocidní nátěr se neomývá a neaplikuje se jako přísada do barev a omítek!
- Základní nátěr vysušených dezinfikovaných fasádních povrchů vodou ředitelným přípravkem JUB REVITAL Primer EXTRA, který je plněný mikrovlákny a jemným křemičitým pískem. Odolává napadení nejrozšířenějšími druhy řas a plísní. Současně zakrývá trhliny s šířkou do 0,3 mm, podklad sjednocuje a váže prachové a jiné nesoudržné částice, které nebyly odstraněny čištěním.
- Nátěr fasádní barvou JUB SILICONECOLOR San EXTRA s vysokou odolností proti napadení plísněmi a řasami. Díky speciálnímu složení účinně kryje mikrotrhliny a nepraská ani u hrubě strukturovaných povrchů. Barva má velmi nízkou nasákavost, vysokou paropropustnost, vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům a sníženou špinivost. Lze ji tónovat do stovek odstínů.


Záruka 10 let
Při aplikaci doporučené skladby sanačního nátěrového systému poskytuje společnost JUB garanci odolnosti fasádní barvy proti dalšímu napadení řasami a plísněmi až na dobu 10 let. V jaké kondici se nachází vaše fasáda? Nechte si poradit s údržbou, renovačním nátěrem, anebo s odstraněním řas a plísní: www.jub.cz

















OK inspirace pro všechny, kdo plánují moderní interiér.
Viset, visící, nevisící
Rohanské nábřeží 721/39 (naproti je Fragment)
To je hezky napsané – sklo má opravdu jedinečnou schopnost proměnit prostor. Líbí se mi, že celkově celá Group ukazuje…
Prosím adresu, proč tam není,venkovan kvůli tomu pojede do Prahy. Snad to není diskriminace? DoBraunschweigu jsem jel na 1 den…