5 zajímavých trendů pro moderní bydlení v novostavbě

5 zajímavých trendů pro moderní bydlení v novostavbě

(2. 5. 2023)

   
 
 
 
 

5 zajímavých trendů pro moderní bydlení v novostavbě

Když plánujete novostavbu, je důležité se zamyslet a dobře vybrat jednotlivé prvky, jako jsou okna, dveře, garážová vrata, střešní krytina, podlahy, ale také stínící technika nebo barva fasády. V tomto článku se podíváme na 5 zajímavých trendů v současnosti, které se právě takového rozhodování týkají a možná vám pomohou při rozhodování o jednotlivých prvcích vašeho domu.

1. Vstupní dveře
To první, co uvidíte, když přicházíte domů, jsou vstupní dveře. To je to místo, kam míříte. Samozřejmě vidíte i ostatní věci jako je fasáda nebo střecha, ale vstupní dveře jsou tím magnetem, a také vstupem do vašeho domu (můj dům, můj hrad). V kurzu jsou výrazné masivní dveře, které mohou být klidně plastové, ale musí dobře vypadat a zároveň mít výborné bezpečnostní i tepelně izolační vlastnosti. Oblíbené je také částečné prosklení.

2. Okna na míru
Okna dávají domu duši nejen z vnitřního pohledu ven z domu, ale také naopak, když se na dům díváte z venku. Jasným trendem jsou kvalitní a cenově dostupná plastová okna v dřevěném dekoru, případně v dekoru, který vám vyhovuje. U moderních novostaveb letí plastová okna, která mají vzhled hliníkových oken (např. nový moderní profil GEALAN LINEAR). Samozřejmostí jsou výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti. U oken je dobré zvážit, jestli potřebujete, aby se dala všechna otevírat, protože když budou některá okna fixní, docela dost ušetříte.

3. Venkovní stínící technika
Dnes už je u rodinných domů jasným trendem venkovní stínící technika. Ta totiž udrží teplo za oknem, ochrání dům proti vniknutí oknem a navíc může skvěle doplnit design domu. Nejvíce se prodávají venkovní rolety na dálkové ovládání, případně pak venkovní žaluzie. U vnitřního stínění se jedná spíše o eleganci (žaluzie, závěsy, plissé apod.). Na zahradě, na balkóně nebo u altánku je zajímavou variantou markýza.

4. Hliníková pergola i jako zimní zahrada
Když máte u rodinného domu zahradu, kde by se hodilo venkovní posezení, nabízí se volba hliníkové pergoly, která může být i zasklená. Tak ji můžete využívat nejen v teplých dnech, ale prakticky po většinu roku. Hliníkové pergoly přímo navazující na rodinný dům jsou rozhodně jasným trendem. Můžete zvolit různé typy zastřešení, zasklení i stínění.

5. Výrazné barvy a sladění prvků

V poslední době se trendy posouvají k výraznějším barvám. Ty je potřeba vhodně vybrat, ale nebát se. To platí hlavně pro interiér, kde se vracejí plné a výraznější barvy i nečekané barevné doplňky. Zvenku by měl dům spíše barevně ladit, vybrat jednu barvu hlavní (fasáda) a jednu doplňkovou (okna, vstupní dveře, garážová vrata, stínící technika). A tyto barvy pěkně sladit.

Když řešíte u novostavby dveře, okna, stínící techniku, garážová vrata či hliníkovou pergolu, může být výhodou, když oslovíte firmu, která nabízí všechno výše zmíněné, a ještě navíc provozuje síť kamenných prodejen, kde se poradíte osobně. Můžete vyzkoušet spolupráci s českou firmou Svět oken


Komerční prezentace

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 a href="https://bmone.cz/" target="_blank"Business Media One, s. r. o./a Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: a href="mailto:stavbaweb@bmone.cz"stavbaweb@bmone.cz/a