Interiér
jídelny Pražské energetiky byl vybudován v prostorách stávajícího provozu
jídelny v objektu HQ v Praze. Návrh využil velkorysého propojeného
dvoupodlažního prostoru, záměrem bylo vnést do interiéru jednoduchost a
strohost, která se odráží jak v barevném, tak prostorovém a materiálovém
řešení.
Barevně je objekt rozčleněn na tři zóny: spodní podlaží v odstínech bílé s
černými a zelenými akcenty slouží pro výdej jídel a odbyt. Tmavě hnědý obklad
lemuje galerii s kavárenským typem sezení a v zeleném boxu vystupujícím v
druhém podlaží nad prostor výdeje byl umístěn salonek vedení firmy. Celý
interiér je protknut letkou svítidel, z nichž některá se zabodávají do zeleného
boxu a pokračují do salonku. Obě podlaží propojuje točité schodiště obalené
nerezovým pletivem.
Autorská
zpráva
Ocenění: Grand Prix architektů 2011 – kategorie interiér
Autor:
S.H.S architekti s.r.o. – Lubor Sladký, Tereza Čudová Ajmová, Lukáš Holub, Jan
Rybář
Investor:
Pražská energetika, a.s.
Plocha: jídelna 293 m2, gastroprovoz 433 m2
























Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…