Interiér
jídelny Pražské energetiky byl vybudován v prostorách stávajícího provozu
jídelny v objektu HQ v Praze. Návrh využil velkorysého propojeného
dvoupodlažního prostoru, záměrem bylo vnést do interiéru jednoduchost a
strohost, která se odráží jak v barevném, tak prostorovém a materiálovém
řešení.
Barevně je objekt rozčleněn na tři zóny: spodní podlaží v odstínech bílé s
černými a zelenými akcenty slouží pro výdej jídel a odbyt. Tmavě hnědý obklad
lemuje galerii s kavárenským typem sezení a v zeleném boxu vystupujícím v
druhém podlaží nad prostor výdeje byl umístěn salonek vedení firmy. Celý
interiér je protknut letkou svítidel, z nichž některá se zabodávají do zeleného
boxu a pokračují do salonku. Obě podlaží propojuje točité schodiště obalené
nerezovým pletivem.
Autorská
zpráva
Ocenění: Grand Prix architektů 2011 – kategorie interiér
Autor:
S.H.S architekti s.r.o. – Lubor Sladký, Tereza Čudová Ajmová, Lukáš Holub, Jan
Rybář
Investor:
Pražská energetika, a.s.
Plocha: jídelna 293 m2, gastroprovoz 433 m2
























no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…
Pokud se na plochách bude používat posypová sůl, tak si rostliny opravdu pochutnají…
Podcast je podle mě skvělý formát pro předávání zkušeností ze stavebnictví. Pokud se v něm budou objevovat nejen odborníci, ale…