Návrh nového kulturního domu vycházel z archetypu tradičních venkovských staveb. Hlavní vstup z návsi zdůrazňuje kamenný rizalit, vedlejší vstup slouží pro zásobování. Předprostor navazuje na sál i náves a vytváří tak příležitost pro konání nejrůznějších akcí ve všech ročních obdobích, které znovu naplní centrum obce životem. Plesy, hody, divadla či košty slivovice pořádané ještě donedávna a stejně tak velký zájem obyvatel o stavbu dokazují, že to nezůstane jenom prázdnou větou.
V objektu se kromě společenského sálu nachází hospoda, která funguje buď samostatně, nebo jako zázemí při pořádání větších akcí. Její prostory byly vybaveny jednoduše, mobiliář a materiály lze snadno nahradit. Naopak velkorysý prostor sálu otevřený do krovu, s posezením na galerii a s jevištěm, působí, i díky použití kvalitních materiálů, reprezentativním dojmem.
Autorská
zpráva
Autor: LAPLAN; spolupráce Jan Kokeš
Investor: Obec Olšany
Užitná plocha: 540 m2
Zastavěná plocha: 320 m2
Obestavěný prostor: 2440 m3
Autor: LAPLAN; spolupráce Jan Kokeš
Investor: Obec Olšany
Užitná plocha: 540 m2
Zastavěná plocha: 320 m2
Obestavěný prostor: 2440 m3
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,