Naše řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem bylo propojení se stávajícími prostory restaurace. Došlo tak k možnosti rozšíření o návštěvnické centrum, jehož cílem je informovat o historii, řemeslech (kamenářství, šperkařství,…) a krásách blízkého okolí (Český ráj). V tomto zvětšeném prostoru, který je vizuálně propojený s informačním centrem, se mohou konat i krátkodobé výstavy pomocí zavěšených posuvných systémů. Nalezneme zde i takzvanou klidovou zónu, kde si mohou dát turisté drobné občerstvení či zajít na toaletu. Celý prostor by měl být vybaven volným přístupem k wifi. Prostor je vybaven přenosným nábytkem na sezení (taburetky s logem RTIC) či stolky o dvou výškových úrovních.
Prostor návštěvnického centra jsme nechtěli navrhnout jako muzeum, ale jako „ochutnávku“ toho, co Turnov nabízí. Jednotlivá témata proto chceme ukázat spíše z hlediska praktického využití než jako exponáty ve specializovaných muzeích. Horolezectví – skála a na ní ukázka kruhů, vrcholových knížek či vázání uzlů, řemesla – strom plodů místních umělců či škol, granáty – možnost vyzkoušení nalezení v rýžovišti.
Autorská zpráva
Foto: MgA. Jiří Ernest
Umístění: Náměstí Českého Ráje čp. 26, Turnov
Klient: Město Turnov
Autoři: BLOK architekti: Michaela Chvojková, Petra Novotná Stránská, Alžběta Bláhová
Studie: 2017
Projekt: 2018
Realizace: 2021
Realizace: 2021
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,