Regionální turistické informační centrum Turnov

Prostor určený pro regionální informační centrum města Turnov je umístěn na Náměstí Českého ráje v centru města na exponovaném místě. Jeho poloha je vzhledem k funkcí informačního centra výhodná jak pro místní obyvatele, kteří využívají nabízené služby, tak pro turisty, kteří přijedou navštívit město a okolí.

Naše řešení vychází z daných možností prostoru. Největším zásahem bylo propojení se stávajícími prostory restaurace. Došlo tak k možnosti rozšíření o návštěvnické centrum, jehož cílem je informovat o historii, řemeslech (kamenářství, šperkařství,…) a krásách blízkého okolí (Český ráj). V tomto zvětšeném prostoru, který je vizuálně propojený s informačním centrem, se mohou konat i krátkodobé výstavy pomocí zavěšených posuvných systémů. Nalezneme zde i takzvanou klidovou zónu, kde si mohou dát turisté drobné občerstvení či zajít na toaletu. Celý prostor by měl být vybaven volným přístupem k wifi.  Prostor je vybaven přenosným nábytkem na sezení (taburetky s logem RTIC) či stolky o dvou výškových úrovních.

Prostor návštěvnického centra jsme nechtěli navrhnout jako muzeum, ale jako „ochutnávku“ toho, co Turnov nabízí. Jednotlivá témata proto chceme ukázat spíše z hlediska praktického využití než jako exponáty ve specializovaných muzeích. Horolezectví – skála a na ní ukázka kruhů, vrcholových knížek či vázání uzlů, řemesla – strom plodů místních umělců či škol, granáty – možnost vyzkoušení nalezení v rýžovišti.

Autorská zpráva
Foto: MgA. Jiří Ernest

Umístění: Náměstí Českého Ráje čp. 26, Turnov
Klient: Město Turnov
Autoři: BLOK architekti: Michaela Chvojková, Petra Novotná Stránská, Alžběta Bláhová
Studie: 2017   
Projekt: 2018
Realizace: 2021

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*