S jeho jménem je spojena dostavba Hlavního nádraží v Praze, hotel InterContinental či několik budov zastupitelských úřadů v zahraničí.
Bočan v roce 1962 absolvoval Fakultu architektury ČVUT, kde nakonec působil jako univerzitní profesor. Pracoval v projektovém ateliéru Konstruktiva, později v ateliéru Beta PÚ VHMP, vedeném Janem Šrámkem. Společně s architekty Zdeňkem Rothbauerem, Oldřichem Novotným, Zbyňkem Hřivnáčem a dalšími zde vytvořili produktivní tým.
Úspěchy v architektonických soutěžích umožnily ateliéru kontakty se zahraničím a otevřely cestu k prestižním zakázkám jako byla například novostavba československého velvyslanectví v Londýně, československé velvyslanectví v Brasílii či pražský hotel InterContinental.
V roce 1990 se vrátil jako vedoucí ateliéru na svou alma mater. Od roku 1999 na ČVUT působil jako vedoucí Ústavu navrhování. V roce 2005 byl jmenován profesorem.
Po realizaci zastupitelského úřadu ČR v Tbilisi v roce 2005 byl jmenován čestným profesorem tamní univerzity a v letech 2009 až 2010 rozvíjel s touto univerzitou vzdělávací projekty. Spolupracoval také s univerzitami ve Francii, Německu, USA či Kolumbii.
V roce 2009 mu Obec architektů udělila Grand Prix architektů za celoživotní dílo.
"Architektura je prostor, který je vymezován hmotou. Prioritou je komponovat prostor. Hmota domu je prostředek – materiál k vymezování prostoru. Myslím, že toto je podstata architektonické tvorby," jsou slova profesora Bočana.
I to byl důvod, proč jsme si na stavbu domu vybrali právě cihly Heluz. Jasně, šlo hlavně o ty technické…
Petr Vybrali jsme ho hlavně kvůli lepší tepelné izolaci – v zimě je u oken znatelně tepleji a v létě…
Je fajn vidět, že společnost HELUZ IZOS nabízí nejen širokou škálu izolačního zasklení, ale také nástroje, které usnadňují výběr —…
Zajímavé zjištění, že tohle patří pod Heluz. To by mě nenapadlo.
Taková záruka je úplně jiná liga. 149 let? To už je skoro jako věčnost! 😎