S jeho jménem je spojena dostavba Hlavního nádraží v Praze, hotel InterContinental či několik budov zastupitelských úřadů v zahraničí.
Bočan v roce 1962 absolvoval Fakultu architektury ČVUT, kde nakonec působil jako univerzitní profesor. Pracoval v projektovém ateliéru Konstruktiva, později v ateliéru Beta PÚ VHMP, vedeném Janem Šrámkem. Společně s architekty Zdeňkem Rothbauerem, Oldřichem Novotným, Zbyňkem Hřivnáčem a dalšími zde vytvořili produktivní tým.
Úspěchy v architektonických soutěžích umožnily ateliéru kontakty se zahraničím a otevřely cestu k prestižním zakázkám jako byla například novostavba československého velvyslanectví v Londýně, československé velvyslanectví v Brasílii či pražský hotel InterContinental.
V roce 1990 se vrátil jako vedoucí ateliéru na svou alma mater. Od roku 1999 na ČVUT působil jako vedoucí Ústavu navrhování. V roce 2005 byl jmenován profesorem.
Po realizaci zastupitelského úřadu ČR v Tbilisi v roce 2005 byl jmenován čestným profesorem tamní univerzity a v letech 2009 až 2010 rozvíjel s touto univerzitou vzdělávací projekty. Spolupracoval také s univerzitami ve Francii, Německu, USA či Kolumbii.
V roce 2009 mu Obec architektů udělila Grand Prix architektů za celoživotní dílo.
"Architektura je prostor, který je vymezován hmotou. Prioritou je komponovat prostor. Hmota domu je prostředek – materiál k vymezování prostoru. Myslím, že toto je podstata architektonické tvorby," jsou slova profesora Bočana.
Vím, že článek je o něčem jiném, ale tato fasáda je ukázkou absolutního nedostatku vkusu. Dát do štítu větší okna…
Jak daleko od sebe na té VRT vlastně budou zastávky? Stihne se vlak vůbec rozject? Podle výpočtu cestujících to vypadá,…
Asi u profíků, aby si dobráci neublížili.
Jo, taky se mi to líbí, fakt to má něco do sebe!
Když můžou být smaltované vany naprostá topka - odolné, trvanlivé, snadno se udržují a ještě k tomu skvěle vypadají, tak…