Pardubice 30. listopadu (ČTK) – Machoňova pasáž v centru Pardubic by se po opravách měla otevřít na konci léta roku 2012. Už nyní město jedná s možnými nájemci. Do pasáže by se mělo přesunou info centrum, vzniknout tam má i kavárna s výstavním prostorem. Novinářům to řekl náměstek primátorky Martin Bílek (SPP).
"Pasáž by se měla otevřít ke konci příštího léta a to tak, aby byly rozsvícené všechny výlohy a všechny prostory pronajaté a funkční. Nyní probíhají jednání s případnými nájemci," řekl Bílek.
Pasáž vznikla podle návrhu architekta Ladislava Machoně ve 20. letech minulého století. Od 60. let si město zadalo několik architektonických studií, ale žádná z nich se neuplatnila. V roce 1995 Pardubice vypsaly novou soutěž a teprve na počátku letošního roku se začalo s opravami. Rekonstrukce probíhá ve dvou etapách a měla by stát přibližně 150 milionů korun bez DPH.
Projekt se od roku 1995 postupně měnil, protože v centru Pardubic vznikly nové prodejní prostory, obchodní centra Grand a Afi Palace. V přízemí pasáže budou obchody, nahoře kanceláře. Nové křídlo nabídne byty a do suterénu pasáže se vrátí restaurace, která tam kdysi byla a později ji nahradil sklad civilní obrany.
Zakázku na opravu Machoňovy pasáže ale nyní prošetřuje policie. Audit odhalil mnoho chyb Městského rozvojového fondu, který zakázku zadával.
Související články:
- Machoňova pasáž v Pardubicích – začíná oprava 18.5.2011
- Machoňova pasáž v Pardubicích 17.1.2011











Předala jsem vaši zprávu architektovi.
Nebyla uvedena – jako to u rodinných domů bývá často.
Jde o 15 let starý článek. Pro aktuální informace doporučuji kontaktovat O2.
POTŘEBUJI ZÍSKAT VYJÁDŘENÍ K EXISTENCI SÍTÍ O2. NA UVEDENÝ ODKAZ http://www.cz.o2.com/dokumentace SE NEDOSTANU NA ŽÁDNÉ STRÁNKY .
V Kolíně, u dubového lesa :-)